Polska zbuduje 3 m mur z monitoringiem na granicy z Białorusią

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Osiba w środę poparł projekt budowlany Urządzenie obronne i inwigilacyjne Na granicy z Białoruś Kosztuje więcej niż 350 milionów euro.

Plan, który zostanie zrealizowany na mocy ustawy, która wejdzie w życie w środę, jest rozważany po zatwierdzeniu go we wtorek przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wznoszenie muru o wysokości trzech metrów Będzie kosztować około 30 330 mln i będzie wart ponad 20 20 mln.

Osiba uzasadniła i obiecała budowę ścian „Nastroje w zakresie bezpieczeństwa i humanitaryzmu mogą być zagrożone”, „Każdy, kto przekroczy granicę (z Białorusią) będzie traktowany zgodnie z odpowiednią procedurą” – dodał.

Kilka tygodni temu polska administracja zatwierdziła nadzwyczajną reformę prawa imigracyjnego. Nielegalni imigranci, Nawet nie biorąc pod uwagę ich wniosków o azyl.

„Nie ma innego wyjścia”, podkreślił Osiba, „musimy wysłać światu wiadomość. Polska granica jest bezpieczna”.

Niektóre od początku roku według danych Straży Granicznej 29 000 prób nielegalnego wjazdu do Polski Z Białorusi w październiku przybyło ponad 15 tys.

Zdjęcie: Protestujący z plakatem przeciwko prezydentowi Białorusi w Wilnie na Litwie.  (Reuters)

Obecnie polski rząd stacjonuje na tym terenie ponad 10 tysięcy żołnierzy. 6000 z nich było w wojskuI oskarżył reżim Aleksandra Łukaszenki o dopuszczanie „prowokacji” po stronie białoruskiej, w tym „w wojskowych mundurach” rzucaniem kamieniami, pustymi strzałami i groźbami.

Z powstania Kryzys migracyjny, Warszawa została oskarżona o nielegalne wydalanie migrantów, a we wtorek reportaż polskiego kanału TVN24 pokazał, że członkowie polskiej straży granicznej przechwytują grupę imigrantów, w tym kilkoro dzieci z Kurdystanu. Zostali zmuszeni do powrotu na Białoruś.

Od 2 września na granicy z Białorusią znajdują się 183 gminy polskie Nagły wypadek.

Warszawa oskarżyła Mińsk o zorganizowanie fali imigracyjnej na polskiej granicy „Zdestabilizować UE” I sprowokować „wojnę hybrydową”.

Podobnie Warszawa ma nadzieję, że Rosja przyczyni się swoim logistycznym wsparciem do utworzenia szlaku transportowego, który dowiezie migrantów z takich krajów jak Irak i Afganistan do polskiej granicy.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *