Polska zdobi obywateli Hiszpanii Medalem Stulecia Niepodległości

Wyróżnienie dla członków Hiszpańskiego Stowarzyszenia „Pierwsza Walka o Polskę”

W ubiegłą sobotę w Ambasadzie RP w Madrycie odbyły się obchody święta narodowego Konstytucji RP.

Polska nagradza członków hiszpańskiego zespołu rozrywkowego „Pierwsza walka w Polsce”
Hiszpanie oddają hołd żołnierzom powstania 1944 w Warszawie

Bankiet odbywa się co roku 3 maja, ale ze względów zdrowotnych uroczystość w ogrodach ambasady musiała zostać przesunięta. Co jeszcze, W międzyczasie pożegnała się ambasador Marcenna AdamsicSwoją misję kończy prawie pięć lat później jako najwyższy rangą reprezentant Polski w Hiszpanii i Andorze.

Stracimy jego wesoły i pełen szacunku charakter, co pomogło trochę zbliżyć Polskę do Hiszpanów.

Podczas procesu, Ambasador wręczył Medal Ben Merito Katarzynie Prassievich, przewodniczący Carol Vojtila, Polskie Stowarzyszenie Sekwoi. Jest to odznaczenie przyznawane przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych obywatelom polskim i obywatelom innych państw „W uznaniu jego kompetencji w promocji Polski za granicą.”

W wydarzeniu wzięli udział członkowie Hiszpańsko-Polskie Stowarzyszenie Kulturalne Krokus De Mastols, która zrzesza obywateli polskich mieszkających w Hiszpanii. Ubrani w tradycyjne polskie stroje przybyli na imprezę.

Podczas procesu, Ambasador wręczył również pamiątkowy medal stulecia niepodległości Polski I ich uznany dyplom dla członków Polska jako pierwsza walczyła ze Stowarzyszeniem Historyczno-Kulturalnym, który poświęcony jest odtwarzaniu poszczególnych rozdziałów walki niepodległościowej Polski w XX wieku. Jej członkowie uczestniczyli w tym wydarzeniu w mundurach podczas wojny polsko-bolszewickiej 1919-1921 i II wojny światowej.

Odznakę wręczał indywidualnie premier RP Matzos Morawecki. Medal został ustanowiony uchwałą Rady Ministrów z dnia 8 maja 2018 r., upamiętniającą stulecie odzyskania niepodległości i odrodzenia państwa polskiego w dniu 11 listopada 1918 r., po zakończeniu I wojny światowej.

Medalem jest srebrna odznaka o wymiarach 80 x 80 milimetrów. Przed nim widnieje orzeł biały, narodowy symbol Polski. Naprzeciwko jest zdjęcie polskich żołnierzy z cytatem Józefa Teodorowicza, ostatni arcybiskup ormiańsko-katolicki we Lwowie: „Co zrobiły te pokolenia i dlaczego nie mogły tego zrobić?”

Jestem dumna, że ​​jestem jedną z tych odznaczonych, ruszam się i dziękuję premierowi Morawekiemu za to, że bardzo doceniam to, że Polska jest narodem. Chciałbym również podziękować członkom Związku Polskich Bojowników za ich niestrudzoną pracę na rzecz uhonorowania Polski i jej sportowców., I szacunek, jakim mnie obdarzają, dając mi możliwość wniesienia do tej pracy ziarnka piasku.

Niech żyje Polska!
Niech żyje Polska!

ZDJĘCIA: Polskie Stowarzyszenie Carol Vojtila of Sequoia / Historyczno-Kulturalne Stowarzyszenie Polski Walka Pierwsza

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *