Polski malarz zaprosi Festiwal Animacji

Lleida, 8 lipca (EFE). Kataloński Międzynarodowy Festiwal Animacji Animac został wybrany przez Festiwal Polskiej Animacji na zaproszenie 15. edycji, która odbędzie się w dniach 8-21 lipca w Poznaniu i kwalifikuje się do Oscarów.

Jak donosi Animac Director, Carolina López, na polskim festiwalu 15 lipca zaprezentują wybór najlepszych z najnowszego wydawnictwa, z nagradzanymi filmami i najnowszym filmem George’a Schwezebela „Pamiętnik Darwina”, Honorową Nagrodą Animac 2022 .

Podobnie, López był kuratorem cyklu hiszpańskich animacji, które będą pokazywane na Animatorze Poznań, który obejmuje jedne z najlepszych animowanych filmów krótkometrażowych ostatnich 10 lat autorstwa hiszpańskich autorów.

Dyrektor Animac, konkursu organizowanego przez radę miasta Lleida, zasiądzie w międzynarodowym jury polskiego festiwalu.

W szczególności Lopez będzie dzielił stół w jury z dwoma „fajnymi postaciami” z międzynarodowej animacji, z których oboje są nominowani do Oscara, takimi jak Mark Jam Royles, współreżyser animacji poklatkowej „The House”, wyprodukowanej przez Netflix; Oraz Hesco Holsing, projektant i reżyser cyfrowego serialu animowanego „Undone”, który jest emitowany na Amazon Prime. EFE

1011703

dzwoń / fl

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.