polski | Najważniejsze wydarzenie miejskie po raz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej | Świat

Po raz pierwszy w swojej 20-letniej historii największe i najważniejsze na świecie wydarzenie poświęcone miastom, World Cities Forum (WUF), odbędzie się w Europie Środkowo-Wschodniej . Na pięć dni od 26 do 30 czerwca Katowice staną się stolicą wszystkich miast świata. Celem polskiej edycji WUF jest: „Zmieniamy nasze miasta na lepszą przyszłość”. To niepowtarzalna okazja do bycia częścią międzynarodowego wydarzenia i decydowania o przyszłości miast. Bezpłatna rejestracja trwa do 22 czerwca .

Przedstawiciele krajów z całego świata, naukowcy, biznesmeni, a przede wszystkim mieszkańcy miast będą szukać rozwiązań, które przełożą się na konkretne działania. Wszystko to powinno sprawić, że miasta, w których mieszkamy, będą bardziej przyjazne mieszkańcom.

Światowe Forum Miast powstało z inicjatywy ONZ-Habitat (Program Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich – Organizacja ONZ). Pierwsze forum odbyło się w Nairobi w Kenii w 2002 roku, a następnie odbywało się na całym świecie co 2 lata. Gospodarze kolejnych sesji: Barcelona, ​​Vancouver, Nanjing, Rio de Janeiro, Neapol, Medellin, Kuala Lumpur i Abu Dhabi.

Omówienie najważniejszych zagadnień urbanistycznych

„Po raz pierwszy w naszej części Europy odbędzie się największe i najważniejsze wydarzenie dedykowane miastom, World City Forum. To wielki zaszczyt. Polska I wyraz zaufania do naszych sojuszników z ONZ. Na tym wydarzeniu między innymi pokażemy imponującą zmianę, jaką osiągnęły nasze miasta i podzielimy się naszymi doświadczeniami” – powiedział Gregory Puda, Minister Finansów i Polityki Regionalnej.

Dyskusje na WUF skoncentrują się na 6 tematach:

Uczciwe miasta

Zielona przyszłość miast

Innowacje i technologie

Poprawa elastyczności miasta

Planowanie i zarządzanie urbanistyczne

Przyszłość gospodarki i finansów miasta

W związku z rosyjską okupacją Ukrainy i wielkim zniszczeniem miast ukraińskich, na prośbę Polski zostanie uwzględniona w projekcie pt. Odbudowa miasta po wojnie.

Więcej niż konferencja

Chcemy, aby WUF11 było nie tylko spotkaniem ekspertów i profesjonalistów, ale atrakcją dla mieszkańców Katowic i wszystkich, którzy w tym czasie odwiedzają stolicę województwa śląskiego. W tym kontekście zachęcam do wzięcia udziału w Urban Expo i odwiedzenia 11 obszarów, które nazwaliśmy „WUF in the City”.”, mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister finansów i polityki regionalnej, która ma pełne uprawnienia rządu do przygotowania Światowej Rady Miasta.

Wystawa miejska jest bardzo ciekawa i przyciąga dużą liczbę uczestników na światowych forach miejskich. Na Urban Expo państwa, miasta i firmy przygotowują swoje pawilony. Często są to imponujące i ciekawe konstrukcje.

Atrakcją dla mieszkańców będą strefy tematyczne pod wspólnym hasłem „WUF w mieście”. Przestrzeń miejska oferuje m.in. obszar nauki, obszar wynalazków, miejskie kino czy scenę muzyczną. Dokładne lokalizacje i harmonogram zagospodarowania przestrzennego zostaną ogłoszone wkrótce.

Korzyści z uczestnictwa w WUF:

• Wiedza – dowiesz się, co krzyczy w trawie miasta

Inspiracja: Możesz promować inne rozwiązania w swoim mieście lub inspirować się innymi

Kontakty: Poznasz wielu ciekawych ludzi

Prestige – Będziesz częścią największego wydarzenia miejskiego na świecie.

Zainteresowani mogą zarejestrować się tutaj:

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.