Polski napastnik Robert Lewandowski odbiera honor od prezydenta | Wiadomości piłkarskie

WARSZAWA: Piłkarz Robert Lewandowski odebrał w poniedziałek honorowe trofeum od prezydenta Polski, wręczając kolejną nagrodę do gabinetu trofeów w postaci medali zdobywcy Ligi Mistrzów i Bundesligi dla napastnika jako najlepsi zawodnicy FIFA 2020 roku.
Lewandowski, który w zeszłym sezonie wygrał niemiecką Ligę i Puchar Double Plus Champions League z Bayernem Monachium, odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.
Ten zaszczyt jest przyznawany weteranom wojskowym i cywilom za wybitne osiągnięcia w swoich dziedzinach. Lewandowski był pierwszym demokratycznie wybranym prezydentem Polski, który spotkał się z Lewandowskim i prezydentem USA Dwightem D. Eisenhowerem. Eisenhower dostaje.
„Nieważne, ile trofeów już zdobyłem… teraz mam duże ambicje i nie chcę spocząć na laurach” – powiedział Lewandowski po odebraniu nagrody. 32-letnia Polka poprowadziła drużynę do kwalifikacji do Euro 2020, a także została wybrana Graczem Roku UEFA 2019-20.
W zeszłym tygodniu polski premier Matos Morawecki wezwał kanclerz Niemiec Angelę Merkel i poprosił ją o zwolnienie Lewandowskiego i jej kolegi z drużyny z ponownego wjazdu do Niemiec po eliminacjach do Mistrzostw Świata przeciwko Anglii na stadionie Wembley 31 marca.
Lewandowski i Herta Berlin Christoph Biotech grają dla niemieckich klubów, co mogło uniemożliwić im wyjazd do Anglii na turniej, ponieważ po powrocie stracą grę w Bundeslidze z powodu izolowanych zasad.
Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził później, że obaj gracze będą mogli podróżować do Anglii.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *