Polski parlament rozważa zakaz demonstracji LGBTQ na rzecz praw zbiorowych

W ten czwartek rozpoczęła się debata na temat ustawy o koncentracji społeczności LGBTQ (fot. REUTERS)

Debata odbyła się dziś w polskim parlamencie, w czwartek Ustawa zakazująca protestów na rzecz LGBTQ Przy pierwszym czytaniu ustawy.

Prawo stanowi, że w przyszłości nie powinny być jego celem spotkania publiczne „Kwestionowanie małżeństwa jako związku między mężczyzną a kobietą” lub „Promowanie przedłużenia małżeństwa osób tej samej płci”.

Demonstracje Nie mogą też zachęcać do adopcji dzieci przez pary homoseksualne Lub „heteroseksualność orientacji seksualnej”.

Po zebraniu wymaganych 14 000 podpisów, projekt przedstawiła działaczka Fundacji Życie i Rodzina, Gaja Codec. Przed debatą Setki osób wyszły na ulice Warszawy w proteście przeciwko ustawie.

Polski parlament ocenia zakaz demonstracji LGBTQ na rzecz praw zbiorowych (fot. EUROPA PRESS)
Polski parlament ocenia zakaz demonstracji LGBTQ na rzecz praw zbiorowych (fot. EUROPA PRESS)

W czwartkowe popołudnie Około 300 osób zgromadziło się przed parlamentem Gazeta Wyborza, Z ochronnymi transparentami z napisem „Miłość nie zna płci”.

Powstała Amnesty International Apel do ustawodawców o niezatwierdzenie projektu Ponieważ muszą zdać sobie sprawę, że „miłość jest miłością” i że ten projekt „ogranicza prawo ludzi do nienawistnej, dyskryminacyjnej i pokojowej walki”. „Takie ograniczenia są niedopuszczalne” – powiedziała grupa.

Wielu polityków z rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), LGBTI prowadziło otwartą kampanię przeciwko społeczności, A prawie 100 miast i regionów ogłosiło się strefami „wolnymi od osób LGBTI”. Większość z nich znajduje się na wschodzie i południu kraju, większość katolickich obszarów kraju została w niektórych przypadkach zmuszona do wycofania swojego statusu po zawieszeniu przez Komisję Europejską rozmów w sprawie finansowania regionalnego.

Duma

W pobliżu W 19. edycji Gay Pride w Warszawie w świątecznej atmosferze czerwca br. wzięło udział 80 000 osób., który po raz pierwszy dodał wsparcie i udział burmistrza, Rafał Trusskowski.

Prawie 100 miast i regionów w samej Polsce
Prawie 100 miast i regionów w Polsce zadeklarowało się jako „obszary bez ideologii LGBTI” (fot. AFP)

„Obiecałem w kampanii wyborczej Warszawa będzie miastem otwartym i tolerancyjnym i tak to zrobionoBurmistrz powiedział, powołując się na firmę ANSA, wybrany w październiku ubiegłego roku.

Trzaskowski podpisał wiosną tego roku ustawę o prawach LGBT Krytyka rządzącej Partii Konserwatywnej „Wszyscy nie muszą podążać za dumą homoseksualistów, ale każdy ma obowiązek szanować prawa mniejszości” – podkreślił.

„W tym kraju, Każda demonstracja poza naszym marszem zaczyna się od mszy. Zmienisz PolskęObecnym powiedział Simon Nimick, prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Homoseksualistów.

Uczestnicy, wielu z nich Zwykłe flagi w kolorach tęczy, a za nimi ciężarówki i inny sprzęt transportowy z platformami do tańców i wystaw, dotarły do ​​centrum stolicy, aby dotrzeć do pałacu kultury. W finale zostanie rozłożony na kilka klubów nocnych w okolicy. Był też mały, ale cichy protest.

(Z informacjami prasowymi Europa)

Kontynuuj czytanie:

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *