Polski rząd krytykuje wideo wyborcze kpiące z Niemiec

Polski rząd krytykuje wideo wyborcze kpiące z Niemiec

Zwyciężyła partia rządząca w Polsce, Prawo i Sprawiedliwość Dużo krytyki Po publikacji kontrowersyjnej reklamy wyborczej. Film, na którym kpi z Niemiec i sposobu, w jaki Berlin traktuje polską politykę. Partie opozycyjne ostro skrytykowały wideo, a niektórzy politycy opublikowali nawet parodie atakujące pewne aspekty polityki społecznej rządu.

Można to zobaczyć na minutowym materiale opublikowanym w poniedziałek Ambasador ambasady Niemiec w Warszawie wzywa przywódcę partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego, a w tle gra muzyka Wagnera. W rozmowie dyplomata z wyraźnym niemieckim akcentem domaga się podniesienia wieku emerytalnego w Polsce „za rządów premiera Donalda Tuska”, na co Kaczyński odmawia i odpowiada, że ​​„o tym zadecydują Polacy”. Problem z ankietą. Nie ma już zmierzchu, ta rutyna się skończyła.”

Film wspomina Jedno z czterech pytań w polskim referendum, które odbędzie się równolegle z wyborami powszechnymi 15 października: „Czy jesteś za podniesieniem wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 lat?” Złożenie wniosku następuje w kontekście szeregu oskarżeń polskiego rządu skierowanych przeciwko Donaldowi Tuskowi, premierowi kraju w latach 2007–2014. Żądania Berlina dotyczące polityki społecznej i zagranicznej.

Od 2015 roku w Polsce rządzi Prawo i Sprawiedliwośći pragnie odnowić swoją większość absolutną w następnych wyborach w październiku. Partia była uwikłana w wiele kontrowersji, zwłaszcza w formie wideo. Na przykład w maju zamieścił wideo przedstawiające zdjęcia nazistowskiego obozu Auschwitz i odniósł się do Holokaustu, aby oczernić demonstrację zwołaną przez opozycję. Niedawno polski minister rolnictwa Robert Delusz zamieścił na TikToku film, w którym demonstruje, jak „dogaszane są koszty wojny na Ukrainie”, włączając gaśnicę obok małego dziecka.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *