Polski rząd zmienia kierownictwo mediów publicznych

Polski rząd zmienia kierownictwo mediów publicznych

Nowa administracja Polski, kierowana przez byłego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, podjęła decyzję o zastąpieniu wyższych urzędników krajowych mediów publicznych, chcąc „zakończyć polityczną kontrolę nad mediami” sprawowanej przez poprzednią administrację.

Reklama

Nowy polski rząd koalicyjny Wyeliminowane organy zarządzające Media publiczne, publiczne radio i telewizja oraz państwowa agencja informacyjna PAP pozyskały nowe twarze.

W tę środę Transmisje zostały przerwane oraz likwidację audycji w polskim publicznym radiu i telewizji, uzasadnioną przez nowego szefa administracji „sposobem na zakończenie medialnej kontroli politycznej nad dawną administracją konserwatywnego nacjonalistycznego Prawa i Partii Sprawiedliwości”. .”

Duże zmiany

W środę polska telewizja publiczna TVP zakończyła działalność jako TVP Info Odzyskali władzę nadawcząNie zahamowało to zmian, które rozpoczęły się już w mediach publicznych i powołano nowe zarządy.

Ta nagła zmiana sprawiła, że ​​pracownicy TVP: a Sytuacja dużej niepewnościWielu z nich, gdy odcięto sygnały, nadal przebywało w swoich biurach, nie wiedząc, co się z nimi stanie.

„Szczerze mówiąc, powoduje to duży stres u ludzi, którzy chcą wykonywać swoją pracę Nie znają też żadnego powodu. Poddaj się „Imperium Władzy”. [en el sentido de poder físico] Prawo to bowiem ma być tą decydującą siłą, a nie być siłą [física] Może w jakiś sposób ignorować praworządność” – powiedział Samuel Perera, dotychczasowy dyrektor TVP Info.

„Sytuacja jest trudna, ludzie próbują się wspierać, niektórzy [se sienten] Najlepsze, inne są złe, ale Tego też nie musimy akceptować. „Dopuszczalne jest to w sytuacji, gdy nie ma podstawy prawnej do takiej zmiany” – dodał Perera.

zastrzeżenia

Tymczasem rozpoczęli protest zwolennicy TVP, którzy nie akceptują decyzji rządu. „(Telewizja Polska) jest najlepsza. Spójrzcie, jak działa ten rząd. przejmuje media W bandycki sposób. I po co dokładnie? Wolność wypowiedzi. „To zamach stanu” – stwierdziła Anna Machowska, jedna z protestujących.

Z drugiej strony wielu nie zgadzało się ze słowami protestujących i TVP poprzedniego rządu. Nie muszę mówić prawdy.

„Informacje TVP i widzowie wiadomości Opiekowano się nimi latami; Manipulacje zostały wykazane i opisane przez wielu badaczy i medioznawców, a programy TVP były przedmiotem wielu stopni magisterskich i doktoranckich w Polsce. Rzecznik wskazywał także na konkretne przykłady tego na przestrzeni lat” – powiedział dziennikarz Virtualna Polska Patrik Michalski.

Potrzebne zmiany

Politycy koalicji rządzącej twierdzą, że zmiany te są konieczne…

„Bardzo dobra wiadomość: TVP przestała nadawać, przestała uprawiać propagandę i nienawiść. Możemy jasno powiedzieć, że: Nie odpowiadamy za TVP, ale odzyskujemy go i zwracamy na bieguny. To właśnie obiecaliśmy w wyborach 15 października” – powiedział poseł Platformy Obywatelskiej Adrian Witczak.

Zmiana kierunku i profilu mediów publicznych nie jest zaskakująca. Nowy sojusz Ogłoszone już dawnoAle konflikt między obiema stronami nie zakończy się dzisiaj.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *