Polski sąd skazał za szpiegostwo 14 obywateli Rosji, Ukrainy i Białorusi.

Polski sąd skazał za szpiegostwo 14 obywateli Rosji, Ukrainy i Białorusi.

Zgodnie z wyrokiem oskarżeni zostali uznani winnymi usiłowania przechwytywania konwojów z pomocą dla Ukrainy, zbierania informacji dla Rosji oraz monitorowania obiektów wojskowych i infrastruktury krytycznej w Polsce.

Reklama

We wtorek sąd w Lublinie uznał 14 obywateli Rosji, Białorusi i Ukrainy za winnych szpiegostwa. Oskarżonym, którzy nie stawili się przed sądem, zarzucono szpiegostwo na rzecz Rosji i przygotowywanie aktów dywersyjnych.

Część oskarżonych „działała w ramach zorganizowanej grupy przestępczej”, a konkretnie siatki szpiegowskiej, która została później rozwiązana – stwierdził sędzia Jaroslav Kowalski, odczytując wyrok.

Sabotaż i szpiegostwo

Sąd usłyszał, że oskarżeni przygotowywali się do próby wykolejenia konwojów z pomocą dla Ukrainy, zebrania informacji dla Rosji oraz monitorowania obiektów wojskowych i infrastruktury krytycznej w Polsce.

Grozi kara pozbawienia wolności od jednego miesiąca do sześciu lat. Tylko dwóch innych członków rzekomej siatki, którzy od tego czasu wycofali swoje zarzuty, będzie rozpatrywanych oddzielnie. Wśród oskarżonych był rosyjski hokeista, grający w polskiej lidze.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *