Polski sportowiec wylicytował swój medal w Tokio dziecku, które ma przejść operację serca

Polski miotacz oszczepem Maria Andrejczyk wylicytowała srebro, które zdobyła na igrzyskach olimpijskich w Tokio, aby dziecko z jej rodzinnego miasta, Miłosz, mogło zostać zoperowane z powodu poważnej choroby serca. W Szpitalu Uniwersyteckim Dexeus w Barcelonie.

4 października dr Raul Abela, kierownik Oddziału Wrodzonych Wad Serca w szpitalu Dixios, z powodzeniem operowany Szpital w Barcelonie poinformował we wtorek, że mały Miłosz, 8 miesięcy, który już został wypisany i wrócił do domu, jest w Polsce.

Mama Miłosza, Monika, wyjaśniła, że ​​jej syn został zdiagnozowany w wieku czterech tygodni i że rodzina jest bardzo wdzięczna polskiemu sportowcowi za pomoc, ponieważ pieniądze zostały zebrane z aukcji medali olimpijskich i innych darowizn od osób z ich kraju. Umożliwiło opłacenie operacji dziecka w Barcelonie.

Dziecko Cierpiał na wrodzoną chorobę serca, która powodowała problemy z sercem i płucami, a w celu jego leczenia przeprowadzono technikę chirurgiczną znaną jako „bezszwową”, aby poszerzyć drenaż lewych żył płucnych.s, unikaj umieszczania szwów bezpośrednio nad żyłami.

W ten sposób, jak wyjaśnił dr Abella, „zapobiega się tylnemu zwężeniu, a drenaż jest trwale korygowany”.

Usługi medyczne leczące Miłosza w Polsce będą teraz miały wsparcie Zespołu Kardiologii i Pediatrii Dexeus Aby monitorować stan zdrowia dziecka, odwoływali się do tych samych źródeł.

Milos będzie musiał wrócić do Barcelony za pół roku lub rok, aby ocenić swój rozwój, ale dzięki hojności sportsmenki Marii Andrejcic i innych dobrodziejów z jego kraju będzie mógł prowadzić zupełnie normalne życie.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *