Polskie jajka rozprowadzane w kawiarniach, aby szerzyć wielkanocne emocje, wiadomości z Singapuru i najlepsze historie

Jajka, symbol odnowy i witalności, są nieodłączne od obchodów Wielkanocy na całym świecie i są używane jako artykuły spożywcze lub jako część tradycji związanych z chrześcijańskim świętem.

Tuż przed Niedzielą Wielkanocną jajka trafiały z Polski do operatorów na stoiskach w pięciu kawiarniach w Canberze.

Darowizna jest wyrazem solidarności i gestem wsparcia dla branży spożywczej – powiedziała ambasador RP w Singapurze Magdalena Bokshevich.

„Dzielenie się kawałkami jajek z bliskimi przy stole wielkanocnym to staropolska tradycja, symbol najlepszych życzeń siły i nadziei” – wyjaśnił.

„Nie ma lepszej okazji i lepszego sposobu, aby podziękować lokalnym firmom, które obsługują Polaków mieszkających w Singapurze”.

Obchody Wielkanocy w Polsce często wiążą się z malowaniem jajek na twardo, zwanych tykwami. Jajka tradycyjnie gotuje się w skórkach cebuli, aby były zabarwione na czerwono.

Pani Poktsevich, przewodnicząca Singapursko-Polskiej Komisji Parlamentarnej Przyjaźni oraz poseł Sembawang GRC przemówili wczoraj na zebraniu. Prowadzone przez Lim Wei Kiyak.

Ambasada RP i organizacje oddolne w Canberze są częścią większego wysiłku, aby przekazać ponad 10 000 świeżych polskich jaj mieszkańcom Singapuru i małym firmom. Do tej pory złożono ponad 9 000 jaj.

Ruch jest wspierany przez polskiego producenta jaj, Fermi Wozniacki oraz lokalnego importera i dystrybutora jaj, firmę Dawson.

Dr Lim zaznaczył, że jaja z Polski są przykładem próby dywersyfikacji zasobów żywnościowych Singapuru.

Pierwszy import jajek do Singapuru miał miejsce 5 czerwca ubiegłego roku, pośród globalnych zakłóceń łańcucha dostaw spowodowanych infekcją koronawirusem.

Inny eksport z Polski do Singapuru to mrożone warzywa, nabiał, pieczywo i ryby.

„Ten aktualny gest jest pozytywną odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, co z kolei podkreśla wartość współpracy z Polską” – powiedział dr Lim.

„Mam nadzieję, że uda nam się utrzymać ten rozmach w naszych stosunkach dwustronnych”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *