Polskie niespodzianki wygrywając sztafetę mieszaną 4×400

Nieobecność Allison Felix ciąży na Ameryce.

Pierwsza sztafeta mieszana 4×400 wygrała finał olimpijski po tym, jak polska gwiazda Allison Felix pokonała późny atak drużyny USA, co zaskoczyło wszystkich.

Dominikana zdobyła srebro, a Stany Zjednoczone zdobyły brąz. Wierzono, że Felix może wskoczyć na lotkę, aby zdobyć swój 10. medal olimpijski.

Zarówno Dominikanie, jak i Amerykanie mieli okropną noc po tym, jak zostali zdyskwalifikowani na początku poprzedniego dnia. Obaj odzyskali swoje miejsce w finale po apelacji.

Ale nikomu nie udało się dogonić Polaków Carol Jalewski, Natalii Kazmarek, Justiny Sweety-Erzdic i Kazetana Ducinsky’ego w 3 minuty i 9,87 sekundy.

Kwartet dominikański wraz z Lidio Andres Felice, Marilydi Paulino, Annabelle Medina Ventura i Alexandrem Okando przekroczył linię mety po 0,34 sekundy.

Paulino i Okando przeszli do historii jako pierwsze dominikanki, które utrzymały się na medalu olimpijskim.

Trevor Stewart, Kendall Ellis, Kyleen Whitney i Vernon Norwood biegli o jedną setną sekundy za Karaibami dla amerykańskiej drużyny.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *