Polskie samorządy regionalne zniosły środki skierowane przeciwko grupom LGBTI

Warszawa, 28 września (Prensa Latina) Wiele polskich miast zastąpiło dziś regulacje szkodliwe dla grup LGBTI innymi, które bronią podstawowych praw i wolności oraz tradycji chrześcijańskich w tym europejskim kraju.

Tak nakreślił inicjatywę Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, stolicy województwa małopolskiego, wspierany również przez dwa stowarzyszenia regionalne z południowego miasta Świętokrzyskiego.

Majchrowski określił zmianę przyjętą przez jego miasto jako pozytywną i popieraną przez władze Lublina i Podkarpacia.

Przepisy zostały zastąpione oświadczeniami dołączonymi do „podtrzymywania tradycji, poszanowania pracy, własności i gościnności oraz poszanowania godności i praw każdego człowieka” – odzwierciedlają dokumenty.

Zmiana regulacyjna następuje niedługo po tym, jak Komisja Europejska (KE) ogłosiła zamiar powiązania wypłaty środków pomocy regionalnej z poszanowaniem społeczności LGBTI w tym kraju.

W zeszłym tygodniu wiceprezydent Polski Zbigniew Sziobro nazwał tę decyzję „terroryzmem gospodarczym” i wezwał samorządy regionalne „aby nie poddawać się szantażowi Unii Europejskiej”.

Od 2019 r. około 100 polskich gmin i samorządów zatwierdziło deklaracje, które wyznaczyły jako „strefy wolne od gejów i osób transpłciowych”, co zostało skrytykowane przez wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Verę Jourovą podczas jej wizyty w tym kraju 31 sierpnia.

Urzędnik europejski ostrzegł, że dokumenty te „nie respektują wartości mechanizmu regionalnego” i zagroził tym, którzy podpisali taką deklarację „utratą około 2,5 miliarda euro funduszy spójności”.

Natomiast rzecznik polskiego rządu Piotr Müller potwierdził kilka dni temu, że władze lokalne i regionalne „nie mają złych intencji” i że ich celem jest „promowanie wartości rodzinnych”, przy jednoczesnym zapewnieniu, że „nigdy nie było lub nie będzie”. , geje i osoby transpłciowe”. Drugim w tym kraju jest „wolna strefa”.

mem / ehl

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *