Polskie średnie, duże firmy wciąż zarażają cyfryzację w domu – pierwsze wiadomości

Zdaniem Pave Borisa, prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, który prowadzi rząd partnera badawczego, „Wdrażanie nowych technologii i korzystanie z chmury nie będzie już walutą obcą dla rozwoju, ale warunkiem przetrwania biznesu” i utrzymania konkurencyjności. ”
Matthews Marek / BAP

Cyfryzacja w dużych przedsiębiorstwach w Polsce uległa znacznemu przyspieszeniu podczas epidemii koronawirusa – wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Nauk Humanistycznych, organizację zajmującą się przemianami społecznymi.

93 proc. Menedżerów i 88 proc. Pracowników badanych firm uważa, że ​​epidemia ta przyspieszyła cyfrową transformację. Większość średnich i dużych firm w Polsce jest zaangażowanych w transformację cyfrową, a 78 proc. Z nich korzysta już z nowych technologii.

Zdaniem Pave Borisa, prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, który prowadzi rząd partnera badawczego, „Wdrażanie nowych technologii i korzystanie z chmury nie będzie już walutą obcą dla rozwoju, ale warunkiem przetrwania biznesu” i utrzymania konkurencyjności. „

Zmiany cyfrowe są tak zaawansowane w firmach zatrudniających ponad 250 osób, w tym w spółkach państwowych, że blisko 60 proc. Dużych firm twierdzi, że korzysta z nowych technologii na co dzień lub jest na zaawansowanym etapie ich wdrażania.

Dla średnich firm wskaźnik ten wynosi zaledwie 46 proc.

Kluczowe zalety nowych technologii to automatyzacja procesów, wydajność pracy i poprawa kosztów.

Polska planuje wydać 13,7 mld zł (2,99 mld zł) na transformację cyfrową. Pieniądze będą pochodzić z wielomiliardowego funduszu naprawczego po epidemii UE. Udział Polski w całkowitych pieniądzach z okupu to 58 miliardów dotacji i pożyczek.

Instytut Humanitarny przeprowadził to badanie wśród 400 menadżerów i pracowników średnich i dużych firm oraz ogółu społeczeństwa.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *