Polskie zwycięstwo w Mendy

Donostia – BBK Mendi Film Bilbao-Bizkaia podniósł kurtynę w sobotni wieczór w swojej 14. edycji, pierwszej osobistej edycji po pandemii; I zrobił to z tradycyjną ceremonią wręczenia nagród. Pałac Euskalduna ponownie został wybrany na miejsce imprezy festiwalowej, która oprócz eguzkilores rozdała 20 000 euro w gotówce.

Wśród 50 pokazanych filmów Scienie ściany. Film fabularny wyreżyserowany przez polską reżyserkę Elizę Kobarską zdobył główną nagrodę za edycję dzięki emocjonującej historii rodziny Szerpów, która złamała tabu swojej tradycji, by zapłacić za szkołę syna. I to dlatego, że mieszkańcy Kumbhakarny (Himalajczycy, 7710 metrów) unikają wspinania się na górę, ponieważ wierzą w ślepą wiarę, że Bóg ją zamieszkuje. A próba dotarcia do domu Bożego jest zawsze niegrzeczna. Jednak opinia tej rodziny Szerpów zmienia się, gdy mają okazję towarzyszyć trzem słynnym wspinaczom: Marcinowi Tomaszewskiemu, Dmitrijowi Golovchenko i Sergeyowi Nilovowi. Celem nie jest denerwowanie boga, ale gromadzenie pieniędzy, aby twój syn mógł się uczyć i zostać lekarzem.

Historia, dobrze opowiedziana przez Kobarską, zdobyła najważniejszą nagrodę. Ale nie był jedynym zwycięzcą. Rzeczywiście, po obradach jury – złożonego z Mauro Levigui, prezesa Trento Film Festival; Kiba Sogo, reżyser; Paula Olaz, kompozytorka ścieżki dźwiękowej; Joaquin Gómez, kompozytor ścieżki dźwiękowej; oraz Arrate Landaluze, tłumacz audiowizualny, Le Gavalier mongolski, Według Hamida Sardara, bohater filmu otrzymał także dwie nagrody: za najlepszą reżyserię i najlepszą ścieżkę dźwiękową, jedną z nowości tego roku; Dzięki rozprzestrzenieniu się życia jej bohatera, który doskonale współistnieje z naturą. Ponadto, góry 1976, Dla reżysera Luisa Aretty otrzymał również zaszczyt przyznania dwóch nagród: Najlepszego Filmu Alpinistycznego i Nagrody Publiczności. Film ten przypomina podróż Navarry do Chagur z tamtego roku, która zakończyła się tragedią, która byłaby jeszcze większa, gdyby nie pojawienie się grupy Polaków, którzy nie zawahali się pomóc.

Reszta rekordu została uzupełniona przez biały senZwycięzca nagrody za najlepszą fotografię; pasty pojednawczektóry zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz. s Tranzyt , To podniosło eguzkilore z ławy przysięgłych. Podobnie w nagrodach tematycznych, oprócz Góry 1976 Jako najlepszy film alpinistyczny weszli również na scenę czarny lód Najlepszy film o ucieczce. Po Antarktydzie jako najlepszy film sportowy i przygodowy; s Ekran andyjski Jako najlepszy film o kulturze i przyrodzie.

do końca, setki Został uznany za najlepszy film Euskary; topniejący krajobraz Zdobył nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego i Julia Wyróżnienie jury.

Zwycięzcy

Nagroda główna. „cienie ściany. (Ściana Cieni)”.

Najlepsze wyjście. Hamid Sardar w filmie „Jeźdźca mongolskiego”.

Najlepsza fotografia. Biały sen.

Najlepszy scenariusz. „Polacy pojednawcy.

Nagroda Jury. „Tranzyt”.

Najlepszy film o wspinaczce górskiej. „Góry 1976”.

Najlepszy film wspinaczkowy. ’Czarny lód’.

Najlepszy film sportowy i przygodowy. „Po Antarktydzie”.

Najlepszy film o kulturze i przyrodzie. Ekran andyjski.

Najlepsza ścieżka dźwiękowa. „Rycerz Mogołów”.

Najlepszy film w języku baskijskim. „korzystny”.

Najlepszy film krótkometrażowy. Topienie krajobrazu.

Nagroda Publiczności. „Góry 1976”.

Specjalne odniesienie do jury. Julio.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.