Południowokoreańskie elektrownie jądrowe, Yun, aby promować eksport broni

MADRYT, 28 czerwca (Yonhap) – Podczas dwustronnych spotkań ze światowymi przywódcami w Hiszpanii w tym tygodniu prezydent Korei Południowej Eun-suk-yol powiedział we wtorek, że będzie starał się promować południowokoreańskie obiekty jądrowe i eksport broni. – Ranking Oficerów Prezydenta.

Yoon jest w Madrycie, aby wziąć udział w szczycie Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) zaplanowanym na środę i rozpoczął serię dwustronnych spotkań na marginesie szczytu, w tym spotkanie z premierem Australii we wtorek.

Prezydent Korei Południowej ma w środę spotkać się z premierem Polski, aw czwartek z premierem Czech.

Choi Chang-Mok, sekretarz generalny prezydenta ds. gospodarczych, powiedział dziennikarzom, że wybór wykonawców będzie „natychmiastowy” i skupi się na otrzymywaniu zamówień na elektrownie jądrowe „bezpośrednio” z krajów takich jak Polska i Czechy.

Odnosząc się do polityki poprzedniej administracji Moon Jae-in w ciągu ostatnich pięciu lat, powiedział, że widzieli paradoksalne sytuacje, takie jak próby wyeliminowania energii jądrowej w kraju i eksport elektrowni jądrowych za granicę. Zaznaczył, że w praktyce przemysł jądrowy jest „na skraju załamania”, ale teraz planuje wznowić eksport energii jądrowej.

Yoon ma spotkać się w tym tygodniu z przywódcami Wielkiej Brytanii, Rumunii i Holandii, z których wszyscy mogą kupić południowokoreańskie elektrownie jądrowe.

Jeśli chodzi o Polskę, Rada Bezpieczeństwa ONZ będzie omawiać dalszą współpracę, na którą według Choi zapotrzebowanie gwałtownie wzrosło ze względu na ostatnie wydarzenia międzynarodowe.

Choi mówi, że inne tematy w programie prezydenckiego szczytu obejmują wzmocnienie łańcuchów dostaw w zaawansowanych gałęziach przemysłu, zwłaszcza półprzewodników i baterii, oraz położenie podwalin pod przyszłe branże rozwojowe.

Urzędnik z Korei Południowej zauważył, że podróż wyznacza początek najwyższej dyplomacji sprzedażowej dla nowych firm zorientowanych na eksport, tym razem rozpoczęły się one od elektrowni jądrowych i sektora obronnego, ale lista będzie rosła w ciągu najbliższych pięciu lat. Lata.

[email protected]

(Koniec)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.