Pomimo kontuzji, słabego wyczucia czasu i braku bramek, zawodnicy i Tata Martino są pewni siebie na dwa miesiące przed mistrzostwami świata

Pomimo ciemnej chmury nad obecnością El Tri na dwa miesiące przed Mundialem, w dniu medialnym meksykańskiej drużyny w Los Angeles przed sobotnim pojedynkiem z Peru (17:30) na Rose Bowl w Pasadenie, atmosfera spokojnego i dobrego życia wśród piłkarzy i sztabu szkoleniowego mowa o kontuzjach, złym momencie dla wybranej drużyny i braku bramek w drużynie.

W okresie trenerskim argentyńskiego Gerardo Martino Meksyk zajął drugie miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Świata, za Kanadą, i przegrał finały Złotego Pucharu CONCACAF i Ligi Narodów ze Stanami Zjednoczonymi, drużyną, której nie mógł pokonać w barażach.

Jeśli chodzi o mecze towarzyskie, nie zrobili też dobrego wrażenia, ponieważ niedawno przegrali z Paragwajem najmniejszą różnicą, zremisowali 0:0 z Ekwadorem i pokonali ich 3:0. W tych meczach, przeciwko silniejszej defensywie niż w CONCACAF, El Tri nie mógł strzelić ani jednego gola, co martwi Martino.

Meksyk gra w grupie C na mundialu z Polską, Argentyną i Arabią Saudyjską i jest to trudna grupa, zwłaszcza ze względu na zły moment, przez który przechodzi El Tere. Jednak Meksyk nie został wyeliminowany w pierwszej rundzie mundialu od 1978 roku w Argentynie.

Jednak po występach tria w ostatnich meczach eliminacyjnych iw ostatnich meczach towarzyskich, Tricolor był przepełniony sceptycyzmem, który według reprezentacji Meksyku był przesadą.

„To było trochę przesadne, mieliśmy dobre i złe chwile, nie jesteśmy ani najlepsi, ani najlepsi” – powiedział Raul Jimenez, jedna z największych trójkolorowych gwiazd walczących w Pucharze Świata. „Musisz wiedzieć, jak zmierzyć wszystko w tej samej skali, przez większość czasu staraliśmy się robić rzeczy dobrze i tak się stało”.

Doświadczony Andres Guardado po raz piąty będzie finalistą Pucharu Świata i był jednym z najważniejszych graczy trio na ostatnich Mistrzostwach Świata. Saved powiedział, że być może z powodu sieci społecznościowych wzrósł pesymizm, ponieważ wiele osób może wyrażać swoje opinie, nie wiedząc zbyt wiele o piłce nożnej.

„Może mamy bardzo krótkie wspomnienia, z (Juan Carlos) Osorio czułem coś podobnego. Krzyczeli na Osorio, żeby odszedł i krytykowali go bez względu na wszystko”.

Pesymizm meksykańskiej prasy i kibiców na temat mistrzostw świata nie jest niczym nowym. W 2018 roku najgorzej myślący był trio pod wodzą Juana Carlosa Osorio i trudna grupa ze Szwecją, Koreą Południową i mistrzami Niemiec, Meksyku, zakwalifikowali się do fazy grupowej, w której pokonali Niemców. W 2014 roku to samo stało się z drużyną, która musiała rozegrać baraż z Nową Zelandią i zakwalifikowała się pokonując Kamerun, remisując z gospodarzami Brazylii i pokonując Chorwację.

„To było trochę przesadne, mieliśmy dobre i złe chwile, nie jesteśmy ani najlepsi, ani najlepsi”

– Raul Jimenez, napastnik klubu Al-Tari, o krytyce reprezentacji Meksyku

„Spędzaj czas na imprezie, w której grasz, napędzie, iluzji, pasji, zaangażowaniu, odpowiedzialności, poświęceniu rosną, nie grasz w Pucharze Świata co miesiąc lub co roku i to jest powód tego wszystkiego.” powiedział Hector Herrera, kluczowy gracz na Mistrzostwach Świata 2014. A 2018, gracze i zespoły, które chcą się wyróżniać, dzieje się z wieloma drużynami narodowymi i dzieje się również z nami.

W środę Martino po raz kolejny położył kres umieszczaniu Carlosa Vela i Javiera Hernandeza, obaj w Los Angeles w rankingu MLS.

„W przypadku Carlosa Vela powiedział mi trzy i pół roku temu, że wolałby nie być powołany do reprezentacji Meksyku i to się nie zmieniło” – powiedział Martino, który wielokrotnie wygłaszał to samo przemówienie, ale w środę. Usprawiedliwiał się tym bardziej, że wydarzenie prasowe odbyło się w mieście, w którym głównymi graczami są Villa i Hernandez. „W przypadku Javiera, jak mówiłem za każdym razem, identyfikowałem się z innymi napastnikami”.

Martino obecnie identyfikuje trzech napastników, którzy będą z nim w Katarze 2022: Raul Jimenez, Henry Martin, Santiago Jimenez i Rodrigo Funes Mori. Zarówno Jimenez, jak i Funes Morey, choć kontuzjowani, mają szanse, ponieważ Jimenez był kluczowym graczem w play-offach, a Funes Morey jest naturalizowanym argentyńskim Meksykaninem podczas operacji Martino, argentyńskiego trenera.

– W przypadku Carlosa Vela powiedział mi trzy i pół roku temu, że wolałby nie być powołany do reprezentacji Meksyku i to się nie zmieniło.

Trener Meksyku Gerardo Martino o powrocie Carlosa Veli do kadry narodowej

„Czuję się dobrze i zamierzam zrobić wszystko, co w mojej mocy, wykonać swoją część i wyjść z tego” – powiedział Jimenez, który planował być niekwestionowanym starterem na Mistrzostwach Świata z Meksykiem jeszcze przed kontuzją.

Jednak Jimenez powiedział, że nie ma wątpliwości, że dotrze na Puchar Świata, jego trzeci występ w Pucharze Świata.

„Nie, wiem, że tam będę, jestem spokojny” – powiedział Jimenez, który grał 10 minut w 2014 roku i kolejne 40 minut w 2018 roku.

„To najlepsza rzecz, jaka może mi się przytrafić, po kontuzji głowy, jest to dla mnie lepsze” – dodał Jimenez.

„Ludzie wcześniej szukali lidera, tego wściekłego, który krzyczy i pokazuje, i to się zmieniło, nie tylko w Meksyku, ale na całym świecie. Teraz liderzy muszą być menedżerami. Wiedz, gdzie możesz coś powiedzieć, a gdzie nie, bo dzieci nie są takie, jak kiedyś, nie tylko w piłce nożnej, ale także w życiu”.

Andres Guardado, czterokrotny zawodnik Pucharu Świata z Meksykiem

Martino powiedział, że lista 31 piłkarzy, którą Martino ma na mecze towarzyskie z Peru i Kolumbią w Kalifornii w nadchodzących terminach FIFA, nie jest ostateczna, ale jest bardzo podobna do listy 26 piłkarzy, których zabierze do Kataru w 2022 roku. meczu, mogą to być Jimenez i Fernando Beltran Luis Chavez, Kevin Alvarez i Eric Sanchez to mężczyźni, którzy poświęcili się, aby określić ostateczną listę Kataru 2022.

„Nie rozmawiałem z żadnym z nich prywatnie o ich zapewnionej obecności na mundialu” – powiedział Martino w środę w Los Angeles. „Ale jest wiele potwierdzonych faktów i mniej pytań, ale to też ma sens, pozostało 60 dni lub mniej na ustalenie ostatecznej listy, a rzeczą, która ma sens, jest to, że mamy więcej pewności niż wątpliwości”.

Martino dał jasno do zrozumienia, że ​​czuje się źle z powodu bycia „złoczyńcą”, wykluczając graczy i przytoczył przypadek Jonathana dos Santosa, pomocnika, który stanął w obliczu bardzo trudnej sytuacji w Złotym Pucharze i może nie zagrać w Pucharze Świata.

Przyjrzyjmy się sprawie Jonathana (Dos Santos). Pamiętacie, że grał w półfinale Złotego Pucharu i że właśnie zmarł jego ojciec (Francisco Zisinho). To był trudny moment. Został, ponieważ matka go o to poprosiła, a on zastosował się bardziej”.

Jednym z podejrzanych jest zainfekowany Jezus „Tecateto” Corona i jest niewielka szansa, że ​​wyzdrowieje, aby zająć jedną ze skrajnych pozycji.

Martino powiedział, że istnieje również możliwość użycia trójlinii w obronie.

Martino powiedział, że Luis Romo, Raul Jimenez, Funes Morey i Hector Herrera doznali kontuzji i zgodził się ze swoim klubem opuścić El Tre w niedzielę. Z wyjątkiem Herrery, pozostała trójka zostanie zdyskwalifikowana z meczów z Peru i Kolumbią.

Innym bardzo krytykowanym aspektem jest przywództwo w El Tri, ale Guardado, który brał udział w Pucharze Świata z Meksykiem od 2006 roku, powiedział, że czasy się zmieniły.

„Dla mnie Rafa ma bardzo różne osobowości, dla mnie zawsze był przykładem, uważam się za bardzo otwartą osobę w grupie roboczej. Jestem blisko, dużo żartuję, w tym związku mam ze wszystkimi dziećmi, jest odpowiedni, abyśmy mieli chwilę rozmowy, myślę, że to dobry pomysł, aby im powiedzieć” – powiedział Guardado. „Ludzie wcześniej szukali lidera, tego wściekłego, który krzyczy i pokazuje, i to się zmieniło, nie tylko w Meksyku, ale na całym świecie. Teraz liderzy muszą być menedżerami. Wiedz, gdzie możesz coś powiedzieć, a gdzie nie, ponieważ dzieci nie są takie, jak były wcześniej, nie tylko w piłce nożnej, ale także w życiu.Trzeba dostosować się do nowych pokoleń, musisz przekonać osobę, aby w coś weszła.

Peru, którego kariera zaczyna się od trenera Juana Reynoso, będzie godnym rywalem, ponieważ mają w swojej drużynie ważnych ludzi, a także dobrze znają meksykański futbol.

Po sobotnim meczu Meksyk udaje się do Santa Clara na mecz towarzyski z Kolumbią w Santa Clara w środę.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.