Ponad 270 polskich turystów odwiedza wenezuelską wyspę Margarita

Ponad 270 polskich turystów odwiedza wenezuelską wyspę Margarita

Caracas, 2 stycznia (Sputnik).- Ponad 270 turystów z Polski przybyło we wtorek na wyspę Margarita w Wenezueli, w stanie Nueva Esparta (północ), w ramach rozbudowy połączeń lotniczych pomiędzy krajem Karaibów a Europą. – powiedziała wiceminister turystyki międzynarodowej Leticia Gomez.

„271 polskich turystów przybyło na międzynarodowe lotnisko G/J Santiago Marino na Karaibach, łącznie 4877 gości w dniu rozpoczęcia operacji czarterowych Polska–Wenezuela” – poinformował Gomes za pośrednictwem sieci społecznościowej X.

W listopadzie rząd Wenezueli uruchomił operację czarterową, aby umożliwić przylot bezpośrednich lotów z Warszawy.

Według ministra turystyki Alego Patrona w 2023 r. zwiększy się liczba przyjazdów turystów z innych krajów.

W związku z tym powiedział, że 33 000 rosyjskich turystów odwiedziło ten karaibski kraj w ramach umów turystycznych między Caracas a Moskwą.

Patrón odnotował odbicie w turystyce krajowej wynoszące 34% i 70% w przyjazdach międzynarodowych w okresie wakacyjnym do Wenezueli.

Ze swojej strony prezydent Nicolás Maduro potwierdził, że turystyka międzynarodowa jest zintegrowana z krajem jako szansa na generowanie obcej waluty. (Sputnik)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *