Ponieważ ponad 70% dorosłych otrzymuje pierwszą dawkę, wskaźnik szczepień spada w New Hampshire

Ponieważ ponad 70% dorosłych otrzymuje pierwszą dawkę, wskaźnik szczepień spada w New Hampshire

New Hampshire jest jednym z sześciu stanów, w których ponad 70% dorosłych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19, ale wskaźnik szczepień zaczyna spadać. Anglia, z wyłączeniem Hawajów. Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że konieczne jest zaszczepienie większej liczby osób, aby położyć kres epidemii. „Liczba i odsetek osób, które otrzymują co najmniej jedną dawkę szczepionki, zaczyna spadać” – powiedział dr Benjamin Chan, stan. Epidemiolog: Liczba osób w New Hampshire, które otrzymują drugą dawkę, nadal rośnie, a stan nadal wymaga, aby szczepionka została w całości przydzielona przez rząd federalny. „Nie sądzimy, że ten wirus zniknie w magiczny sposób” – powiedział Chan. Urzędnicy ds. Zdrowia stwierdzili, że 66% osób w stanie kwalifikującym się do wieku otrzymało co najmniej jedną dawkę. Urzędnicy powiedzieli, że chcą, aby ta liczba wzrosła jak najbardziej. Michael Calderwood, specjalista od chorób zakaźnych w Dartmouth-Hitchcock Medical Center, powiedział, że niektórzy ludzie mogą nadal napotykać trudności, jeśli chodzi o umówienie wizyty lub dotarcie do miejsca szczepień, a Calderwood powiedział, że szczepionki okazały się bezpieczne i skuteczne, ale niektórzy ludzie mogą nadal być niezdecydowanym. „Myślę, że moglibyśmy przekonać wiele osób o ich obawach, gdyby naprawdę byli skierowani do prawdziwych danych, a nie do tego, co widzą w mediach społecznościowych” – powiedział Calderwood. Zachęca młodych ludzi do myślenia o szczepieniu w nadchodzących tygodniach. „Nawet jeśli nie są oni hospitalizowani, leczenie liczby osób z długotrwałymi objawami, nawet po wyzdrowieniu, zajmie lata” – powiedzieli urzędnicy ds. Zdrowia. Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że każdy, kto ma obawy dotyczące szczepionki, powinien porozmawiać z kimś, komu ufają.

New Hampshire jest jednym z sześciu stanów, w których ponad 70% dorosłych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19, ale wskaźnik szczepień zaczyna spadać.

Z wyjątkiem Hawajów, wszystkie stany znajdują się w Nowej Anglii w co najmniej 70%. Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że konieczne jest zaszczepienie większej liczby osób, aby położyć kres epidemii.

„Liczba i odsetek osób, które otrzymują co najmniej jedną dawkę szczepionki, zaczyna spadać” – powiedział dr Benjamin Chan, epidemiolog stanowy.

Liczba osób w New Hampshire, które otrzymują drugą dawkę, stale rośnie, a stan nadal wymaga pełnej alokacji szczepionki od rządu federalnego.

„Nie sądzimy, że ten wirus zniknie w magiczny sposób” – powiedział Chan. „Będziesz z nami przez wiele miesięcy, a nawet lat”.

Urzędnicy ds. Zdrowia stwierdzili, że 66% osób w stanie kwalifikującym się do wieku otrzymało co najmniej jedną dawkę. Urzędnicy powiedzieli, że chcą, aby ta liczba wzrosła jak najbardziej.

Dr Michael Calderwood, specjalista od chorób zakaźnych w Dartmouth-Hitchcock Medical Center, powiedział, że niektórzy ludzie mogą nadal napotykać wyzwania, jeśli chodzi o rezerwację wizyty lub przybycie do miejsca szczepienia.

Calderwood powiedział, że wykazano, że szczepionki są bezpieczne i skuteczne, ale niektórzy ludzie nadal się wahają.

„Myślę, że moglibyśmy przekonać wiele osób o ich obawach, gdyby faktycznie byli skierowani do prawdziwych danych, a nie do tego, co widzą w mediach społecznościowych” – powiedział Calderwood.

Zachęca młodych ludzi do rozważenia szczepienia w nadchodzących tygodniach.

„Nawet jeśli nie zostaną przyjęci do szpitala, leczenie liczby osób z długotrwałymi objawami, nawet po wyzdrowieniu, zajmie lata” – powiedział.

Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że każdy, kto ma obawy dotyczące szczepionki, powinien porozmawiać z kimś, komu ufają.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *