Popraw swój angielski z pomocą Alexy za pomocą tego prostego polecenia

Popraw swój angielski z pomocą Alexy za pomocą tego prostego polecenia

Amazon Alexa, dobrze znany wirtualny asystent, uruchomił nowe doświadczenie w nauce języków W Hiszpanii, zaprojektowany, aby pomóc osobom mówiącym po hiszpańsku poprawić ich angielską wymowę.

(Przeczytaj także: Alexa Trick „God Mode” lub „Super Alexa Mode”: Jak go aktywować i do czego służy?).

powiązane tematy

Narzędzie, które rozszerza się na Meksyk i społeczność hiszpańskojęzyczną w Stanach Zjednoczonych, zostało opracowane wspólnie z firmą Vaughan, wiodącą w Europie firmą zajmującą się nauczaniem języka angielskiego.

Doświadczenie nie skupia się tylko na poprawie wymowy, ale zapewnia również ustrukturyzowane lekcje dotyczące słownictwa, gramatyki i artykulacji. Aby uzyskać do niego dostęp, użytkownicy muszą ustawić swoje urządzenie na język hiszpański i zapytać Alexę: „Chcę nauczyć się angielskiego”.

Na Międzynarodowej Konferencji na temat Akustyki, Przetwarzania Mowy i Sygnałów (ICASSP) zaprezentowano metodę wykrywania błędów artykulacji, która wykorzystuje model fonetyczny rekurencyjnej sieci neuronowej (RNN-T).

Ten model przewiduje fonetykę i może szczegółowo ocenić wymowę na poziomie słowa, sylaby lub dźwięku. Na przykład, jeśli użytkownik błędnie wymówi „wściekły” jako „wściekły”, system może zidentyfikować niewłaściwe jednostki dźwiękowe.

(Czytaj dalej: Oto kilka różnic między Alexą a Google Home, którego asystenta otrzymujesz?)

System Amazona rozwiązuje wcześniejsze problemy, takie jak rozróżnianie podobnych dźwięków w różnych językach i identyfikowanie typowych wzorców błędów wymowy uczniów.

Ponadto, aby przezwyciężyć niedostatek danych w diagnozowaniu błędów artykulacyjnych u osób niebędących rodzimymi użytkownikami (L2), opracowano nowe podejście, które zostało zaprezentowane w artykule Interspeech 2022. Ta perspektywa neurologiczna proponuje generowanie realistycznych fonemów L2, na przykład percepcja native speakera języka hiszpańskiego wymawiającego słowa w języku angielskim.

Równoważenie fałszywego odrzucenia z fałszywą akceptacją jest kluczowe w tym systemie. Model łączy standardowe leksykony wymowy dla obu języków, umożliwiając rozróżnienie subtelnych różnic między dźwiękami.

Ponadto, aby zamiast tego ograniczyć odrzucanie poprawnej wymowy, używany jest leksykon wielojęzyczny, który akceptuje dwie różne poprawne pisownie. na słowo.

(Ważne: Amazon szuka Alexy, aby miała sztuczną inteligencję, taką jak ChatGPT.)

Zespół stojący za tą innowacją nadal pracuje nad ulepszeniami, takimi jak stworzenie wielojęzycznego modelu i rozszerzenie funkcji diagnostycznych, w tym akcentu i akcentu leksykalnego.

Więcej wiadomości w EL TIEMPO

Grupy prasowe wzywają pionierów sztucznej inteligencji do poszanowania własności intelektualnej

EKSKLUZYWNIE: To mroczna sprawa polegająca na płaceniu winiarniom za dawanie „polubień” w Kolumbii

Według Bloomberga Apple testuje nowego Maca mini z chipem M3

Valeria Castro Walencja

*Ta treść została stworzona przy pomocy sztucznej inteligencji, na podstawie informacji ze strony Amazon i zrecenzowana przez dziennikarza i redaktora.


You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *