Poroszenko może przekroczyć granicę do Polski, aby wziąć udział w Kongresie EPL

Były prezydent prosi Ukrainę o przyznanie mu w czerwcu statusu kandydata do Unii Europejskiej

Madryt, 30 maja 2022 (Europe Press) –

Były prezydent Ukrainy Pedro Poroszenko podjął w przeszłości kilka nieudanych prób przekroczenia granicy między Ukrainą a Polską w poniedziałek przed szczytem Europejskiej Partii Ludowej (EPP) w Holandii w dniach 31 maja i 1 czerwca. Rotterdamskie.

W rezultacie Poroszenko uciekł z kraju, mimo że został oskarżony o zdradę stanu, jak podaje gazeta Ukraina Prawda. Ukraińska prokuratura podejrzewa Poroszenkę o pomoc separatystom w sprzedaży węgla o wartości 54 mln dolarów (około 47,7 mln euro) Kijowowi w 2014 i 2015 roku.

Wcześniej, w liście do prezydenta Wołodymira Zełenskiego, exmandatario wezwał Ukrainę do zgłoszenia kandydatury do członkostwa w Unii Europejskiej do końca czerwca.

W liście były prezydent, który jest sądzony pod zarzutem zdrady stanu, powiedział, że przemawia na Kongresie „najbardziej wpływowej rodziny politycznej Europy”. Wiele państw jest członkami ”.

– Decyzje mają zostać podjęte. Musimy między innymi poruszyć ideę zaostrzenia sankcji nałożonych na Rosję, zająć się mechanizmami odbudowy do końca wojny i ocenić możliwość nadania naszemu krajowi statusu kandydata. Dołącz do koalicji do końca czerwca – powiedział.

Zaznaczył, że otrzymał zaproszenie od prezesa EPB Donalda Tuska i planuje wygłosić szereg przemówień podczas konferencji. Poroszenko żałował jednak, że jego wyjazd na szczyt NATO został „zablokowany”, ale wyraził przekonanie, że „osiągnięto wyniki i nikt nie stał mu na drodze” w kierunku Rotterdamu.

Z drugiej strony podkreślił, że „utrzymanie solidarności i koordynacji oraz wspólna praca na wszystkich możliwych platformach, zwłaszcza platformach EPL, ma kluczowe znaczenie dla powstrzymania wszelkich wewnętrznych ataków”.

Chciałbym wyjaśnić, że „główne przesłanie, które wysyłam do Rotterdamu, to przyznanie statusu kandydata do przystąpienia do Ukrainy do czerwca” i „(Władimir) podkreślił znaczenie odzyskania regionu w obliczu okupacji Putina. Uczciwość”.

W tym sensie, przypomniał, była to „powszechna” wojna. W tekście czytamy: „Musimy zapewnić Ukrainie niezbędną broń i nałożyć sankcje na rasistów”.

„Naród ukraiński przechodzi przez trudny okres i zasługuje na mądrość swoich polityków. Kluczem do naszego sukcesu zawsze była silna wojskowa, wszechstronna solidarność i doskonałe wsparcie międzynarodowe” – dodał.

Poroszenko już kilkakrotnie obiecywał, że będzie chronił kraj przed rosyjską okupacją, ale grozi mu do 15 lat więzienia, jeśli zostanie skazany za postawione mu zarzuty. Partia Służby Publicznej Żeleńskiego oskarżyła Poroszenkę o „stwarzanie sztucznej korupcji w kraju i prowokowanie konfliktów społecznych”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.