Port Sabalaya stał się punktem odniesienia dla uchodźców za pośrednictwem stowarzyszenia YùHé

Pomoc w Polsce. Przejazd do Hiszpanii. Zarządzanie schronami. Cotygodniowe bezpłatne posiłki. Szafa Solidarności na co dzień. Różne linie solidarności i pomocy humanitarnej, które opracowała Stowarzyszenie YùHé przekształciło Port Saplaya, gdzie ma swoją siedzibę, w punkt odniesienia dla ukraińskich uchodźców.

Wojna między Rosją a Ukrainą wzmocniła solidarność Ponad 150 sąsiadów i wolontariuszy ze Stowarzyszenia YùHé, Przytłoczony aktywnościami towarzyskimi i rekreacyjnymi związanymi ze sportem i zdrowiem, które rozwijają się od początku sezonu.

Podczas gdy inwazja sił rosyjskich nadal postępuje w głównych miastach Ukrainy, pomoc humanitarna nadal działa w obliczu rosnącej pilnej potrzeby ratowania rodzin uchodźców, które chcą opuścić granicę.

Właśnie stamtąd, na granicy oddzielającej Ukrainę od Polski, wolontariusze YùHé kontynuują swoją humanitarną misję, aby pomóc ukraińskim rodzinom przybywającym do różnych obozów w poszukiwaniu pomocy i przeprowadzce do sąsiednich krajów.

Duża liczba zagranicznych rezydentów, z Ukrainy i Rosji, którzy przebywają w Hiszpanii, a konkretnie w Walencji, koncentruje w pierwszych tygodniach zapotrzebowanie na wiele przekazów pieniężnych.

Z Młyn, Korczowej i Przemyśla różne organizacje solidarnościowe koordynowały pomoc w relokacji i zarządzaniu mieszkaniami lub schroniskami dla uchodźców. W tych polskich miastach przez około dwa miesiące wolontariusze YùHé kontynuują mobilizację, aby pomóc ukraińskiej grupie pragnącej wyjechać do stolicy Turii.

Pomoc ukraińskim uchodźcom. Stowarzyszenie YùHé


Yùhé rozszerza swoją sieć solidarności z innymi podmiotami

Ukraińskie Życie, Desokupa, Alberto 3 Eggs Association, Human Mission Ukraine, Súria per Ucraïna, Hermanda de la Oración en el Huerto de Alboraya, El Periódico de Aquí, między innymi, połączyły siły, by współpracować ze Stowarzyszeniem YùHé w tej pracy humanitarnej .

W ciągu tych jedenastu tygodni YùHé aktywnie współpracował z kierownictwem relokacji ponad 700 uchodźcówDzięki solidarności firm, które sfinansowały niektóre z tych autobusów, kierowcy, którzy dostarczyli swoje konwoje, oraz wolontariusze zebrali się, aby samotnie odbyć te podróże. Coraz większa sieć wolontariuszy, która odzwierciedla związki i wspólnoty różnych stowarzyszeń, organizacji pozarządowych i fundacji.

Miejsca takie jak Walencja, Alboraya, Torrente, Navarra, Auteel, Las Casas de Auteel, Castellon, Torrevieja, Ziraco, Santa Pola, Cuenca, Madryt, Barcelona, ​​Vigo, Burgos, wśród innych miast i prowincji, są identyfikowane przez Walencję, która nadal monitoruje i wspiera te rodziny.

Pomoc ukraińskim uchodźcom w Portsaplaya. Stowarzyszenie YùHé


Ponad 850 uchodźców otrzymało tygodniową pomoc w porcie Sabalaya

Dzięki centrali w r. wiele z tych ukraińskich rodzin codziennie otrzymuje odzież, żywność i lekarstwa Port Sabaya, gdzie dwa razy w tygodniu organizują również charytatywny posiłek Dzięki solidarności restauracji „Las Torres de Ciriaco” i „Enclave de Ma”s. Już ponad 850 osób otrzymuje tydzień po tygodniu żywność, lekarstwa, zabawki i ubrania, a także cieszy się dwoma solidarnymi posiłkami, w każdy wtorek i czwartek.

#ComunidadYuHe, założony przez mieszkańców portu Sabella i z różnych części Walencji, to ruch solidarnościowy, który promuje pomoc humanitarną, która ma już ponad 150 wolontariuszy zaangażowanych w tę sprawę.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.