Portugalczyk Fernando Santos nowym trenerem reprezentacji Polski | piłka nożna | Sporty

Były trener Portugalii Fernando Santos został selekcjonerem Polski podczas oficjalnej ceremonii, która odbyła się we wtorek w Warszawie.

„Od dzisiaj jestem Polakiem” – stwierdził Santos – „Jestem jednym z was, to zaszczyt kontynuować tutaj moją pracę jako trener”.

Według FIFA gole Neymara, Richarlisona i Cody’ego Gakpo przeciwko Ekwadorowi należą do 10 najlepszych goli na Mistrzostwach Świata 2022.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) Cesare Koliza stwierdził: „Wybór był trudny, ale wybraliśmy najlepszą opcję”. – Naszym pierwszym celem jest zakwalifikowanie się do Pucharu Europy – dodał.

Zastąpi nowego trenera Czesława Michnievicia, zwolnionego w zeszłym miesiącu po tym, jak poprowadził Orły do ​​1/8 finału mistrzostw świata w Katarze, gdzie odpadły (3:1) z awansującą w przyszłości do finału Francją. Polska zajęła drugie miejsce w swojej grupie, za przyszłymi mistrzami Argentyną.

Robert Lewandowski pozostawia wątpliwości co do swojej obecności na mundialu 2026

Po tym, jak został zaatakowany przez prasę w swoim kraju za taktykę obrony Polski podczas turnieju, Michniewicz był również krytykowany przez PZPN za „brak wizji na występy drużyny i jej przyszłość”.

Fernando Santos prowadził reprezentację Portugalii od 2014 roku do swojego odejścia w zeszłym miesiącu, po zaskakującej porażce (1:0) w ćwierćfinale mistrzostw świata z Marokiem. 68-letni weteran trener dał Portugalii swoje pierwsze duże trofeum, wygrywając Puchar Europy 2016 we Francji, zanim wygrał Ligę Narodów 2019 na własnym terenie.

Jednak jego kadencja została również zakłócona przez eliminacje w 1/8 finału Mistrzostw Świata 2018 i Euro 2020. (d)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *