Poszukiwania domów w poszukiwaniu jaskiń na Marsie już się rozpoczęły

Poszukiwania domów w poszukiwaniu jaskiń na Marsie już się rozpoczęły

Okolica to dzika karta, a przeprowadzka do niej będzie kosztowna. Ale podziemne jaskinie są jedną z najlepszych opcji schronienia, gdy ludzie w końcu dotrą do Czerwonej Planety. Te wgłębienia, które Występują w dużej liczbie na Ziemi i na Księżycusą naturalnymi izolatorami przeciwko surowym warunkom Marsa.

w Oferta w tym miesiącu Na spotkaniu Connections 2022 Amerykańskiego Towarzystwa Geologicznego w Denver naukowcy zidentyfikowali dziewięciu wiodących kandydatów na jaskinie, które warto zbadać w przyszłości. Wszystkie te jaskinie wydają się rozciągać przynajmniej na pewną odległość pod ziemią i znajdują się blisko dostępnych miejsc lądowania dla lekkiego łazika.

Te struktury zapewnią wytchnienie od trudnego środowiska marsjańskiego, powiedziała Nicole Bardaplias, geolog z University of Arizona. „Wszystko na powierzchni jest narażone na ostre promieniowanie, możliwe Meteoryt lub precyzyjne bombardowanie meteorami Występują również znaczne wahania temperatury między dniem a nocą”.

Aby powrócić do najbardziej pożądanej nieruchomości na Marsie, pani Bardabelias i jej współpracownicy skonsultowali się z Katalog kandydatów do Global Mars Cave. To kompendium, oparte na obrazach zebranych przez instrumenty pokładowe Mars Odyseja statek kosmiczny i Marsjański pojazd rozpoznawczyPrzechowuje ponad 1000 kandydujących jaskiń i innych dziwnie wyglądających obiektów na Marsie. (Pomyśl o tym jako o pierwszej usłudze z wieloma marsjańskimi menu.)

Tak jak każdy wymagający nabywca domu filtruje wyniki wyszukiwania w Zillow lub StreetEasy, naukowcy zawęzili indeks, narzucając dwa kryteria. Najpierw poprosili, aby jaskinia znajdowała się około 60 mil od odpowiedniego miejsca lądowania statku kosmicznego. Po drugie, określili dostępność obrazów o wysokiej rozdzielczości.

Pani Bardabelias i jej współpracownicy zidentyfikowali odpowiednie miejsce lądowania poniżej wysokości około 3300 stóp. Te stosunkowo niskie miejsca są dogodnymi miejscami do lądowania, ponieważ dają statkom kosmicznym więcej czasu zwolnij, gdy podróżują przez cienką atmosferę Marsapowiedziała pani Bradablias.

„Mars ma wystarczająco dużo atmosfery, aby nie można było tego wykluczyć, ale nie na tyle, aby zapewnić duże hamowanie atmosferyczne” – powiedziała, odnosząc się do wykorzystania atmosfery planety do spowolnienia nadlatującego statku kosmicznego. „Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca między momentem, w którym dotrzesz do szczytu atmosfery a miejscem, w którym powinieneś wylądować, będzie ci bardzo trudno prawidłowo wejść, zejść i wylądować”.

Zespół poprosił również, aby obrazy z najwyższej półki były dostępne dla każdej kandydującej jaskini. Więc odpowiedni brokerzy NASA Helikopter na Marsa W przypadku fotografii marsjańskich nieruchomości ten zaszczyt należy do HiRISE, lub Poznaj naukę o obrazowaniu w wysokiej rozdzielczości Kamera na pokładzie Mars Reconnaissance Orbiter. Pani Bardabelias jest głównym inżynierem procesu HiRISE, potrafią dostrzec na Marsie cechy o średnicy około 3 stóp, ale jak dotąd sfotografowała mniej niż 5 procent powierzchni planety.

Było 139 widocznych jaskiń, które spełniały kryteria zespołu, a pani Bradablias i jej współpracownicy ręcznie badali obrazy każdej z nich. Po zignorowaniu elementów, takich jak formacje skalne w kształcie mostów, które wyraźnie nie były jaskiniami, zespół przeanalizował pozostałe elementy przypominające krater. Naukowcy zdecydowali się na te, które wydawały się rozciągać pewną odległość pod ziemią, uzyskując próbkę dziewięciu kandydujących jaskiń.

Pani Bardabilias powiedziała, że ​​te potencjalne jaskinie, z których największa zawiera otwór, który mógłby połknąć boisko piłkarskie, zasługuje na bliższe przyjrzenie się. ale żaden z Łaziki działające obecnie na powierzchni Marsa Wystarczająco blisko, aby zbadać którąkolwiek z tych jaskiń, więc misja ta na razie przypada na statek kosmiczny krążący wokół Czerwonej Planety. Pani Bardabelias powiedziała, że ​​kolejne zdjęcia wykonane z HiRISE pod różnymi kątami i w różnych warunkach oświetleniowych ujawnią nowe szczegóły dotyczące tych jaskiń. Mógłbyś Pomóż zespołowi HiRISE zdecydować, co dalej kręcić Głosuj na swoją ulubioną jaskinię.

To jest właściwe, abyśmy Znowu szukam schronienia w jaskiniach Kiedy przygotowujemy się do odkrywania nowych światów, powiedział Glenn Cushing, naukowiec zajmujący się kosmosem z USGS Astrogeology Science Center i założyciel Mars Global Cave Candidate Catalog, który nie jest zaangażowany w badania. „To przenosi nas z powrotem do zarania ludzkości”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *