Powinieneś od czasu do czasu odwiedzić 7 alternatywnych lokalizacji w Europie Wschodniej

Europa znacznie przewyższa Paryż i Rzym: odkryj wyjątkowe miasta otoczone murami, porty i średniowieczne zamki w Europie Wschodniej.

Kiedy myślisz o podróżowaniu Przez ocean, Ulubionymi stolicami są zawsze Paryż, Rzym lub Wiedeń. Jednak część wschodnioeuropejska jest zasłonięta Różne średniowieczne miejsca Mają oryginalną jasność. Boczny Ściana nad morzem lub w wyniku wypadków geologicznych, Do różnych miast można dotrzeć łodzią, lądem lub bezpośrednio drogą powietrzną. To są:

Dubrownik, Chorwacja

Widok z lotu ptaka na Stare Miasto w Dubrowniku. Zdjęcie: Getty Images

Dubrownik jest jednym z miast Najstarszy w Chorwacji. Otoczony spokojnymi wodami Adriatyku, prawdopodobnie jest Najczęściej odwiedzane miasto Europy Wschodniej w całym regionie ptolemejskim.

Od VII wieku, po założeniu, zachował te same budowle, które wznoszono w średniowieczu. Najwyraźniejszym tego dowodem jest to, że jest to plik Miasto Wall. Niektórzy uważają to za „Dalmatyńskie Ateny”.

Cotter, Czarnogóra

Wschodnia Europa
Zdjęcie: Getty Images

Kottar jest Najczęściej odwiedzane miasto Czarnogóry Przez duże firmy spedycyjne. W kierunku morza znajdują się dwie bronie, które tworzą największą zatokę w kraju, której celem jest Stolica wybrzeża.

Jest to również jedno z nielicznych miast bałkańskich, które wciąż się zachowują Średniowieczne zamki, I są zbudowane Wapno prawie całkowicie. W XX wieku ten Naród komunistyczny. Z tego powodu w 1979 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Polecamy: 8 alternatywnych lokalizacji w Europie do odwiedzenia po ustąpieniu epidemii

Ryga, Łotwa

Wschodnia Europa
Zdjęcie: Getty Images

Tak jak Stolica ŁotwyRyga zachowuje wiele ze swojego cesarskiego uroku. Wszystkie prace architektoniczne utrzymane są w kolorze ochry, który Będzie między odcieniami czerwieni i brązu. Zimą domy i tradycyjne budynki są odkurzone śniegiem Wygląda na imbir. Jak każde większe miejsce w Europie Wschodniej, miasto to jest Rzeka uchodząca do Bałtyku.

St. Petersburg, Rosja

Zdjęcie: Getty Images

Uważany za Sankt Petersburg Siostra Moskwy. Porównanie nie jest przypadkowe, jest w jego imperialnym rosyjskim charakterze, który jest ukoronowany Bazylika przelanej krwi Chrystusa. Został zbudowany przez cesarza Aleksandra II Komunistyczne fale w kraju, Nigdy się nie zawalił.

Historycznie w latach Związku Radzieckiego miasto zmieniało nazwę co najmniej trzykrotnie: Leningrad i Piotrogród Jest ich kilka. Ponadto zawiera niektóre Bogate muzea na całym kontynencie. Plik Pustelnia Jest bardzo bogato naładowany Od nich.

Kraków, Polska

Zdjęcie: Getty Images

Nad Wisłą Kraków Kapitał naukowy, kulturalny i gospodarczy Polski. Chociaż nie jest już polityczną stolicą kraju, jest jednym z najbardziej zaludnionych miast w całym regionie.

Plik Stare Miasto Jest blisko miasta Polski 8 milionów turystów rocznie, Ponieważ utrzymuje jeden Aureola tajemnicy, która trwa od średniowiecza. Istnieją jednak archeologiczne dowody na to, że miasto było zamieszkane Okres paleolitu.

Tallinn, Estonia

Zdjęcie: Getty Images

Tallinn może być największym portem na północy Europy Wschodniej. Co Polityczne i gospodarcze centrum Estonii, Siedziba parlamentu narodowego i inne zabytkowe obiekty. Prawdopodobnie najbardziej imponujący z nich wszystkich Katedra Aleksandra Newskiego: Jeden z najlepszych przykładów Świątynie prawosławne Jest w swoim regionie Niezaprzeczalnie trzeźwa równowaga.

Kontynuuj czytanie:

8 miejsc turystycznych do odwiedzenia podczas podróży do Japonii

6 Naturalne miejsca Wygląda na to, że przybyły z innej planety

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *