Powstało jedynie 5000 sztuk, które nigdy nie opuściły Japonii

Powstało jedynie 5000 sztuk, które nigdy nie opuściły Japonii

PlayStation 1 to konsola, która wyznacza wejście Sony na rynek gier wideo. Po zerwaniu współpracy z Nintendo, gdzie planowała wspólne urządzenie, firma zdecydowała się opracować własne urządzenie i zadebiutowała na rynku amerykańskim w 1995 roku, rok po premierze w Japonii. Jednak wiele osób nie wie, że japońska firma również go produkowała i dystrybuowała 21-calowy telewizor zaprojektowany z myślą o Twoim zestawie do gierWyprodukowano zaledwie 5000 sztuk.

Nazywa się Sony KV-21SP1 i jest to 21-calowy telewizor z dwoma okrągłymi głośnikami, zaprojektowany tak, aby uzupełniać możliwości audio i wideo pierwszej konsoli PlayStation. Ten ekran Był dystrybuowany wyłącznie w Japonii Pojawił się ponownie 26 lat później, po aukcji, która odbyła się w Japonii w 2017 roku. Australijski YouTuber, RyanUkAusPrzejęła kontrolę nad telewizją i teraz pokazuje ją na swoim kanale.

Telewizor zaprojektowany dla konsoli PlayStation 1 kosztuje zaledwie 50 euro, ale co dziwne, mimo że wartość ekranu jest stosunkowo niska, za wysyłkę telewizora z Japonii do Australii zapłacisz około 400 dolarów australijskich. Co gorsza, choć wysyłanie tego typu przesyłek jest ryzykowne, Urządzenie nie dotarło w idealnym stanieYouTuber twierdzi, że poniósł jakąś szkodę; Jednak nadal działa.

W tamtych czasach była to telewizjadoskonały„Dla posiadaczy pierwszego PlayStation. Mówimy o telewizorze, który samo Sony zaprojektowało jako”komplement” dla konsoli, ponieważ posiada wejścia RGB i głośniki. Poza tym jej konstrukcja jest „Zbieranie„W przypadku PS One, ponieważ obie konsole mają takie same srebrne kolory.

Z drugiej strony należy zauważyć, że telewizor ten nie zapewniał znaczącej poprawy jakości obrazu ani dźwięku w porównaniu z tradycyjnymi telewizorami sprzedawanymi wówczas. To był po prostu ekran, który Sony zaprojektowało dla swojej konsoli, więc obiektywnie rzecz biorąc, nie oferował żadnych znaczących korzyści pod względem wydajności.

Jednak ten kawałek technologii stał się cennym przedmiotem kolekcjonerskim nie tylko dla fanów marki, ale także dla fanów świata gier wideo.

Gra w kostkę

To nam trochę przypomina ten dzień Nintendo wypuściło GameCube we współpracy z Panasonic, urządzenie o nazwie „Panasonic Q” nie było w stanie odtwarzać tytułów twórcy „Super Mario Bros.” Nie tylko to, ale także treści multimedialne.

Obraz | RyanUkAus

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *