Pożar starego polskiego kościoła. Premier regionu jest zaniepokojony

Lynn Sustan zauważyła pożar mieszkający w pobliżu. – Mieszkam półtorej mili od tego miejsca. Zauważyłem dym, więc od razu przyszedłem. Za późno, by cokolwiek uratować, powiedział Global News.

Zwana „Kościołem Polskim” świątynia była użytkowana od 1909 do 1985 roku. W ostatnich latach elewacja budynku została odnowiona.

Premier Saskatchewan powiedział, że jest zaniepokojony i zasmucony zniszczeniem kościoła. „W ciągu ostatnich kilku tygodni widziałem ludzi z Saskatchewan zbierających się po tragicznych odkryciach, by budować nadzieję na przyszłość” – powiedział.

W ostatnich tygodniach odkryto kilka masowych grobów wzorowanych na dawnych internatach. Potomkowie ludu plemiennego do tej pory znaleźli ciała ponad tysiąca dzieci. Łącznie ponad 4,1 tys. Według nich dzieci są uważane za zaginione kanadyjski Komisja Prawdy i Pojednania.

Odkrycia te wywołały liczne akty przemocy w całym kraju. Zapaliło się wiele kościołów katolickich.

W latach 1830-1998 w kanadyjskich akademikach mieszkało około 150 000 osób. Rdzenne dzieci. Wiele z tych 139 domów było kiedyś administrowanych przez kościół. Tam w imieniu państwa dzieci musiały uczyć się „cywilizacji chrześcijańskiej”. Często nie pozwalano im mówić w ich ojczystym języku, a wielu z nich było molestowanych seksualnie lub napastowanych.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *