Pożegnanie Lewandowskiego i Polski po przegranej ze Szwecją

Nawet dublet Roberta Lewandowskiego nie mógł powstrzymać Polski przed strzelaniem w swojej pierwszej wymianie Mistrzostw Europy.

Piłkarz Roku FIFA odrobił w tym samym roku zadziwiającą sekwencję trzech chybień przed bramką, strzelając dwa gole w drugiej połowie, ale Victor Cleeson rządził w feudach, gdy Szwecja triumfowała 3-2.

Emil Forsberg podpisał także dublet dla szwedzkiej drużyny, która zajęła pierwsze miejsce w grupie E, aw przyszły wtorek zmierzy się z trzecią drużyną w Glasgow.

Dla Polski i Lewandowskiego była to przedwczesna eliminacja z dużego turnieju.

Napastnik Bayernu Monachium opuszcza Euro 2020 z trzema golami, najlepszymi żniwami w Pucharze Świata lub Mistrzostwach Europy.

Nawet jego podwójna bramka przeciwko Szwecji – w 61. i 84. minucie – mogła zostać przyćmiona przez szaloną sekwencję w pierwszej połowie, gdy w ciągu kilku sekund dwukrotnie trafił w poprzeczkę.

Po drugim główce piłka znalazła się na jego łasce, ale zaplątała się między jego nogami i nie mógł dokończyć piłki.

Reakcja na St Peterspogo była niesamowita i trochę śmiechu, gdy powtórka była wyświetlana na gigantycznych ekranach.

Forsberg otworzył wynik dla Szwecji, mając 81 sekund, drugi najszybszy czas w historii turnieju. Wzrósł do 59 po kontrataku.

Polska desperacko potrzebowała zwycięstwa, aby awansować w turnieju, ale nie mogła nawet utrzymać remisu, gdy Knickers przepełniło się, aby w ostatnich sekundach ustalić ostatnie liczby.

Ten gol pozwolił Szwecji pokonać Hiszpanię, która w tym samym czasie pokonała Słowację 5:0. Hiszpanie byli pierwsi, gdyby nie bramka Cleesona.

Kolejne międzynarodowe rozczarowanie Lewandowskiego, który kończył sezon, w którym strzelił rekordowe 41 bramek dla Bayernu w Bundeslidze. Zajął także trzecie miejsce w najlepszym strzelcu wszech czasów Ligi Mistrzów, wyprzedzając tylko Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego. W reprezentacji ma 69 bramek.

Ale to, co cieszy go najbardziej, było na poziomie klubowym. W czterech meczach z Polską na wielkiej randce Lewandowski po fazie grupowej został wyrzucony z boiska trzykrotnie.

Ma 32 lata i może jeszcze jeden lub dwa konkursy do końca, jeśli Polska się zakwalifikuje.

Podobnie jak Lewandowski, Forsberg ma trzy gole na Euro 2020 i jest dumny z najszybszego gola w tej edycji. Skrzydłowy zrobił to po kontrolowaniu piłki, która szczypała po odrzuceniu strzału Alexandra Isaacsa, odwracając go niską lewą nogą.

I to Rosjanin Dmitriy Kirichenko – w 2004 roku przeciwko Grecji – był najszybszym golem w historii turnieju.

Drugi spadek Forsberga nastąpił po skręconym strzale z kontrataku zainicjowanego przez rezerwowego Dejana Kulusevsky’ego.

Chcąc się zrehabilitować, Lewandowski podjął się samodzielnego wprowadzenia Polaków do gry. Jego pierwszy gol padł po przecięciu przeciwnika i wycelowaniu pokręconego strzału w górny róg, a następnie kontrolowaniu dośrodkowania z lewej strony, którego nie zdołała wybić szwedzka obrona, aby go odepchnąć.

Kolejny gol odwróciłby wynik.

Ale Cleison był tym, który zakończył ostatnie słowo.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *