Poznaj Aniket Bharti, pierwszego indyjskiego zawodnika w kolumbijskiej piłce nożnej

Kiedy mówi się o Indiach, zwykle przychodzi mi na myśl, że są to drugie najludniejsze państwo na świecie (1,3 miliarda ludzi), ich bogata historia kulturowa i religijna, krowy jako święte zwierzęta i że krykiet jest najpopularniejszym sportem w tym kraju .

Jednak piłka nożna jest dziedziną, która nadal rośnie w populacji indyjskiej, mimo że stara się dogonić inne sporty, takie jak sam krykiet, badminton, hokej i kabaddi (drużynowy sport kontaktowy, który powstał jako rekreacyjny trening wojenny).

Podjęto wysiłki w celu zwiększenia zainteresowania i poziomu indyjskiego futbolu.

W 2011 roku Premier League była promowana z udziałem światowych gwiazd futbolu, takich jak Elano, Alessandro del Piero, Frederic Ljungberg, Joan Capdevila i David Trezeguet, a ówczesnych trenerów, takich jak Brazylijczyk Alexandre Guimarães, dziś trener Ameryki, byli rozpoznane. Kali.

Wszystkie te wysiłki sprawiły, że w kraju i za granicą zaczęły pojawiać się nowe talenty. Jednym z takich przypadków jest Aniket Bharti, 18-letni chłopiec, który od stycznia jest częścią Orsomarso de Palmira.

Aniket urodził się w Rzymie, ale ma indyjskie korzenie. Chociaż nie mieszkał zbyt wiele w swoim rodzinnym kraju, ponieważ jego rodzice pracowali jako dyplomaci, czuje się dumny, że może reprezentować Indie w światowej piłce nożnej.

„Okazją do przetestowania w Kolumbii był fakt, że mój ojciec jest attache handlowym Indii na Amerykę Łacińską. Rozmawialiśmy z liderami Orsomarso i dali mi możliwość zdobycia tego nowego doświadczenia” – skomentował piłkarz.

Bharti to zawodnik, który gra jako skrzydłowy lub napastnik. Przed lądowaniem na fusach był członkiem drugoligowych drużyn w Polsce.

„Dzięki urodzeniu się we Włoszech i treningowi w Polsce mogłem poświęcić się piłce nożnej, która nie jest najpopularniejszym sportem w moim kraju. W ostatnich latach sprowadzili dobrych zagranicznych piłkarzy, którzy pracowali nad podnoszeniem poziomu ”- wyjaśnił Aniket.

Młody indyjski piłkarz pracuje obecnie w klasie U-20 Orsomarso, kierowany przez José Gabriela Sangiovanniego i bierze udział w Telepacífico Cup, mistrzostwach trzeciej ligi w regionie.

„W meczach, w których grał z nami, pokazał dobrą jakość. Jest bardzo szybkim skrzydłowym, najważniejsze jest to, że jest zdyscyplinowanym piłkarzem i bardzo dobrze pracuje. Od debiutu w turnieju 1C Sangiovanni zauważył, że ma grał dobrze i jest interesującym zawodnikiem.” Uważany w profesjonalnym zespole.

kariera międzynarodowa
Aniket trenował w singapurskiej i polskiej piłce nożnej. Jego kariera rozwijała się poza granicami kraju.

W styczniu 2015 podpisał swój pierwszy kontrakt młodzieżowy w wieku 12 lat z Balestier Khalsa FC w Singapurze, jednym z najlepszych klubów w Azji, współpracując z graczami o dwa i trzy lata starszymi od niego.

Później, w lipcu tego samego roku, przeniósł się do Gdańska, gdzie w wieku 13 lat dołączył do jednego z najlepszych polskich klubów Lecha Gdańsk.

Rok później, w związku z przeprowadzką matki Aniketa, przenieśli się do Warszawy i podpisali kontrakt z MKS Znicz Pruszków, jednym z najpopularniejszych klubów w Polsce, który pielęgnuje i produkuje młode talenty, takie jak Robert Lewandowski. Był członkiem pierwszej drużyny, która gra w drugiej lidze polskiej piłki nożnej.

Bharti jest wielkim fanem utalentowanych graczy i uważnie śledzi kariery Lionela Messiego i Neymara Jr. Twierdzi, że uwielbia oglądać i uczyć się technik wielkich gwiazd futbolu.

„Piłka nożna w Kolumbii jest bardzo techniczna i fizyczna. Nadszedł czas, aby się dobrze przystosować i dobrze przygotować, aby osiągnąć sukces. Są tu bardzo dobrzy zawodnicy. W tych tygodniach mogłem grać w Telepacífico Cup i było dobrze”, dodał Aniket.

Ten indyjski piłkarz prowadził już operacje z narodowymi drużynami młodzieżowymi swojego kraju. Zagrał dwa mecze z drużyną U-17, gdzie strzelił dwa gole i dostał jedną asystę.

Po dwóch ważnych występach U17 Aniket został zaproszony na obóz reprezentacji U21. Był najmłodszym zawodnikiem w drużynie.

Zrobi historię w Kolumbii
Aniket jest bliski zostania pierwszym azjatyckim piłkarzem, który zagra w naszym kraju.

Piłkarze z Europy, Afryki, Ameryki Północnej i Środkowej przeszli przez kolumbijski futbol, ​​ale według historyków nie ma zapisów o piłkarzach z Azji.

Ideą liderów Orsomarso jest to, aby Aniket mógł przystosować się do kolumbijskiego futbolu i zostać wzięty pod uwagę w profesjonalnej drużynie walczącej w Primera B Championship.

– Mamy nadzieję, że pokaże swój potencjał i że profesjonalny trener drużyny to weźmie pod uwagę – powiedział Jose Gabriel Sangiovanni.

Arkusz informacyjny Ankit Bharti
Data urodzenia: 10.05.2005.
Lokalizacja: Rzym, Włochy.
Narodowość: indyjska. (pochodzenie rodzicielskie).
Wysokość: 184 cm.
Waga: 72 kg.
Pozycje: skrzydłowy, ofensywny pomocnik i napastnik.
Ścieżka:
Balister Khalsa (Singapur).
styczeń 2015 – czerwiec 2015.
Licia Gdańsk (Polska).
lipiec 2015 – lipiec 2016.
Znicz Pruszków (Polska).
lipiec 2016 – grudzień 2020.
Wybór krajowy:
Indie U17.
Indie U21.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.