Poznaj okrągły luksus tej spektakularnej drewnianej willi w Polsce

Jeśli chodzi o znalezienie najlepszego miejsca w naszym życiu, a zwłaszcza miejsca do zamieszkania, są eksperci, wizjonerzy lub tacy, którzy mogą spełnić Twoje marzenie i je ulepszyć: to przykład drewnianej willi w dżungli Isabel, w Polska.

Podobnie architekci Badanie Mobiusa Podjęli przygodę z myśleniem o idealnym miejscu dla właściciela, skąd wziął się pomysł tej okrągłej drewnianej willi, jednego z najpiękniejszych terenów zielonych w Polsce.

Prowadzony przez założyciela Presmisla OlksikZ siedzibą w Warszawie zaprojektował pracownię, która przynajmniej w jego idiogramie przypomina pień dużego drzewa.

Z zewnątrz jest to 400-metrowy budynek willowy z garażem i otwartą strefą SPA z owalną uniesioną ramą, tworzącą piękny harmonijny okrąg.

„Myślałem, że dom jest dużą częścią pnia drzewa” – mówi. Pressmake Olksik, Główny architekt, to kolejny z założycieli pracowni, jej pełna i właściwa nazwa Mobius Architects.

„Zmniejszając przestrzeń, projekt daje nam wygodniejsze pokoje i pola, półprywatne i wypolerowane z drewna.

„W rezultacie użytkownicy mogą mieć wrażenie, że nieustannie wędrują po drzewach. Było pełne szkła, tępiącego granice. To organiczna tkanina, która daje wolność lub bliskość natury i architektury ”- mówi Olsik.

Wyjątkowa willa wyłożona drewnem okum

Jak wspomnieliśmy, wioska drzew znajduje się głęboko w jednym z wielu lasów sosnowych w wilgotnych miejscach, takich jak Isabelle w centralnej wiosce.

Ten luksusowy okrągły drewniany dom firmy Mobius Architect wtapia się w naturalne środowisko dzięki owalnemu kształtowi, materiałowi i palecie kolorów.

Konstrukcja żelbetowa osadzona jest w drewnie dębowym w eleganckich, bezsęcznych panelach pochodzących z Afryki Zachodniej.

Z badania wynika, że ​​ta willa jest przeznaczona dla kolekcjonera i miłośnika sztuki, który nie chce ukrywać się przed otoczeniem na granicy Parku Narodowego Campinos.

Dowiedziawszy się więcej o właścicielu, wnętrze przypomina prywatną galerię sztuki, wrażliwe na piękno przyrody i zaprojektowane w harmonii z nią.

Budynek wznosi się ku niebu, szczycąc się centralnym atrium, z którego roztacza się widok na naturalne oświetlenie lasu od wewnątrz.

Szkło zapewnia jedynie przestronną powierzchnię, a staranny dobór naturalnych materiałów sprzyja połączeniu domu z otaczającym krajobrazem.

Gabinet dla wygody zaprojektował białą klatkę schodową w kształcie korkociągu, która prowadzi do górnej części, w której znajduje się apartament główny.

Pomalowany na biały połysk fortepianowy, ten wysięgnik jest zintegrowany jako artystyczny element architektury budynku, z salonem, jadalnią, dużą kuchnią i sypialniami dla gości w piwnicy.

Jeśli chodzi o te drugie, to charakteryzują się one skupieniem się na wyszukanej zabawie i detalach z naturalnych materiałów, tj. Wycięte otwory w dużym bagażniku pozwalają na wyraźny podział poszczególnych funkcji, co zapewnia wyjątkową prywatność natury. .

Mówiąc bardziej szczegółowo, willa została otwarta w 2020 roku i warto zauważyć, że Mobius Studio zdobyło blisko kilkanaście nagród za swoją pracę, która skupiała się na luksusowych domach rodzinnych.

Otrzymali European Property Award w 2019 i 2020 roku; Drugi to Polka Architectura XXL od zeszłego roku; Jak również Arch Daily (2019) i Mice van der Rohe Award (2015) i wiele innych.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *