Poznaj światowej klasy polskich barmanów, którzy idą na światowy poziom – gastronomia – kultura przez Kolumbię

Mogło stworzyć nowe i niewątpliwe oczy Conrad Coxmarsick, Niedźwiedź polarny, który dwa lata temu przyjechał do kraju, aby pokochać, widzi kolumbijskie bomby lub wyimaginowane kubki w słonych potrawach – i zaczął szukać sposobu na włączenie ich w składnik w branży, którą uprawia od dziesięciu lat. mixología.

Dokładniej, koktajl zawierający ten składnik pomógł mu awansować w konkursie Wzmacniacz Kolumbia światowej klasyZostał zwycięzcą 250 mikologów z 20 miast w kraju – rekordowa liczba w konkursie. Teraz Polak będzie reprezentował Kolumbię na Światowych Targach, zanim przyjdzie do restauracji Laurent, która obejmuje Londyn, Ibizę i Kopenhagę. Klasa światowa.

(To może Cię zainteresować: Alcomico, jedyny kolumbijski bar w pierwszej pięćdziesiątce na świecie).

Zajmuje również dziesiąte miejsce na świecie Sklep alkoholowy Juan David Sabada, w 2018 roku.

Coxmarsic mówi, że zbadano najciekawsze wyzwanie kolumbijskiego turnieju Podziemne menu koktajlowe. „W przypadku Tequili Don Julio składniki mielone: ​​bulwy i korzenie nie są tak powszechne w koktajlach” – wyjaśnia. Więc narysowałem jeden Koktajl z cubio, Co jest smakiem miłości i nienawiści. Kiedy pierwszy raz go wypróbowałem, wydało mi się to interesujące i wiedziałem, że chcę z tym pracować. Postanowiłem przetworzyć to za pomocą rodowej techniki latynoamerykańskiej: gotowania pod ziemią ”.

(Również: odkryto brazylijski koktajl Caibrinha, który leczy hiszpańską grypę).

Jak to stworzyłeś?

Lanos ma technikę zwaną Carne de la Ferra. Zainspirowała mnie do pracy z kostkami: owinąłem je w liść bananowca i ugotowałem pod ziemią. Następnie wyczyściłem je, skosztowałem agawy z miodem i włączyłem w tryb infuzji próżniowej. Oprócz białej tequili użyłam soku Montreux i soku z cytryny. To było w glinianym garnku zamrożonym w ziemi z solą i imbirem. Podałam go na blasze z jadalną glinką cubio i chipsami cubio.

Jak zmusić polskiego barmana do przygotowania koktajli Cubios w Kolumbii?

Mam 29 lat i przyjechałem do Kolumbii dwa lata temu. W Polsce zacząłem za kratkami, żeby opłacić studia. Bardzo dobrze jest mi się uczyć w dzień i pracować w nocy. Szybko zdałem sobie sprawę, że barman jest tym, co naprawdę mi się podoba. Skończyłem studia z psychologii, ale zostałem na tym świecie. Byłem w wielu krajach, dopóki nie spotkałem Kolumbijki. Zakochałem się i dlatego przyjechałem do Kolumbii.

(Również: Jak pijesz ten napój?).

Jak dowiedziałeś się o lokalnych produktach?

To, co podoba mi się w tym kraju – i Ameryce Łacińskiej – to bioróżnorodność, ilość materiału. Czasami miejscowi nawet tego nie widzą. Ale dla naszego rodzaju pracy Kolumbia jest rajem, ponieważ możesz pojechać do Beludżystanu lub Plaza del Siet de Acosto i zawsze znajdziesz coś nowego. To jest coś, co naprawdę doceniam w Kolumbii.

To, co podoba mi się w tym kraju – i Ameryce Łacińskiej – to bioróżnorodność, ilość materiału. Czasami miejscowi nawet tego nie widzą. Ale dla naszego rodzaju pracy Kolumbia jest rajem

Jaka jest pierwsza rzecz, którą marzyciel musi wiedzieć?

Nowicjuszom zawsze mówię: „Szanuj i ucz się klasycznych koktajli”. Mają wiedzę, którą przez lata gromadziło wielu barmanów iz jakiegoś powodu stali się klasykami.

Istnieje równowaga między płynami działającymi na całym świecie. Jeśli margarita jest popularna na całym świecie, możesz zrozumieć równowagę dobrych relacji między smakami. Każdy nowy koktajl, który tworzymy, pochodzi z rodziny klasyków, które w rzeczywistości są jak osiem odmian.

Na przykład?

Ten koktajl cubio i Montreux wygląda dziwnie, ale to margarita z tymi elementami. Dlatego bardzo ważne jest, aby znać klasykę. Praca nad następującą techniką i zainteresowanie: Dowiedz się o produktach i technikach.

Jak dowiedziałeś się o Cubio?

Na placu Beludżystanu. Kiedy zobaczę owoc, którego nie znam, nie zawaham się go kupić. Czasami jestem sfrustrowany, ponieważ nie wszystko mi idzie. Ale zawsze się staram. Kształt cubio przykuł moją uwagę, więc wziąłem go i przerabiałem w domu na różne sposoby: gotowałem, upiekłem, przypominał mi korzeń pietruszki bulwiastej, który jest szeroko stosowany w Polsce. Ma miętowy smak, coś, czego moim zdaniem nie ma żadna inna bulwa czy warzywo.

Wracając do konkursu: Jaki jest ostateczny koktajl?

Ostatnia jagaba była z 23 rumem. Stworzenie koktajlu było wyzwaniem Stempel. Poncz to starożytny sposób ich podania, wspaniały designerski napój do dzielenia się, dlatego podaje się go w misce z ponczem. Myślę, że chodziło o aktualizację systemu partycji. Chciałem więc podkreślić drzewne smaki, bo ten rum jest w kilku beczkach – jedna przechodzi przez system solera – każda nadaje smak.

(Także: rewolucja mikologiczna w czasach więzienia).

Jakie inne lokalne produkty zwróciły Twoją uwagę?

Mogę ci o nich opowiedzieć z koktajli, które stworzyłem. Użyłem dwóch bardzo lokalnych składników do ponczu jagaba: The copoazú, Znany również jako „amazońskie kakao”, które ma smak podobny do kakao, ale jest bardziej złożony. Wybrałem go ze względu na drewniane nuty. Ja też palosanto, Udekoruj i nadaj aromatyczny akcent. Nigdy nie spotkałem tak pachnącego i tak silnego patyka drzewnego.

Johnny Walker miał również produkt z whisky. W którym użyłem Carambolo. Ten kształt gwiazdy brzmi dla mnie jak kłamstwo. Ta cierpkość i jej średnio cytrusowe, średnio kwiatowe tony dobrze sprawdzają się w odmianach koktajli Hypal, Łączą filtr z napojem gazowanym, typ Dżin z tonikiem Albo ron z colą lub whisky z sodą.

Ja też Guana Z pipilongo, Najbardziej pachnący pieprz Pacyfiku. Dla kogoś z ginem na kaca, którego użyłem Lulo Y Liść kakao, Składnik związany z wieloma problemami kraju sprawił, że stracił on znaczenie swojego przodka. Ale dla mnie to ciekawy i doskonały składnik koktajli.

Teraz masz obowiązek reprezentowania kraju. Jaki jest następny krok?

Chociaż udział jest wirtualny, mistrzostwa świata odbędą się w Madrycie od 5 do 8 czerwca. Opowiedzą nam, jakie wyzwania nadchodzą, a my wyślemy im składniki i składniki, aby odtworzyć tam nasze wskazówki dotyczące gotowania. Jestem podekscytowany, którego celem jest poinformowanie świata o Kolumbii i jej smakach.

Co polecacie spróbować polskiej gastronomii?

Jeśli mówimy o napojach, to nasze mocne strony Wódka, Kłóciliśmy się z Rosjanami o to, kto zrobił to pierwszy. Wódka i piwo są szeroko stosowane. Jeśli chodzi o pożywienie, najczęściej jest to żywność sfermentowana, od barszczu po wiele produktów z kapustą. Mamy wszystko, co można sfermentować. Jeśli chodzi o mięso, wieprzowina jest rozgotowana, prawie bez wołowiny. Nie znam żadnego regularnego posiłku z wołowiną w Polsce. To była największa różnica, kiedy tu dotarłem.

(Możesz przeczytać: Oferta brunchowa Diany Garcia i jak integruje kuchnię lokalną z kuchnią światową).

Co jest dla Ciebie najważniejsze w byciu światowej klasy?

Światowa klasa to strona dla każdego Wzmacniacz, Od ponad 10 lat promuje kulturę dobrego picia. Jest obecna w ponad 40 krajach i daje nam możliwość uczenia się, rozwoju i odnoszenia sukcesów. Otwiera drzwi. Teraz, gdy jestem użytkownikiem, polecam udział w nim wszystkim ekspertom od miksowania. Wiele się uczysz z filtrów, de Barmanie Nawet ty: możesz dowiedzieć się, jak daleko możesz się posunąć.

Liliana Martinez Polo
Projekt kulturowy
Ila Lilangmartin

Inne tematy, które lubisz:

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *