Pracownicy sondaży w Kerali zarzucają urzędnikowi centralnemu niewłaściwe zachowanie i polerowanie butów

W okręgach Devikulam i Udumbanchola w Iduvi zespół 42 urzędników wyborczych złożył skargę na swojego nadzorcę wydatków.

Zespół 42 urzędników wyborczych w okręgach Devikulam i Udumbanchola w dystrykcie Idukki w stanie Kerala złożył skargę na Centralnego Urzędnika ds. Wydatków na wybory. „Jesteśmy zmuszeni złożyć tę petycję z powodu bezwzględnego, prymitywnego i niewłaściwego zachowania Monitora Wydatków” – powiedzieli urzędnicy, oskarżając ich o poważne tortury psychiczne ze strony urzędnika ds. Wydatków wyborczych Naresha Kumara Bansala. W okręgach Devikulam i Udambanchola. Petycja została złożona przez Chief Electoral Officer, Idukki District Collector H.P. Dinesen i przedłożony funkcjonariuszom komisji wyborczej z obu okręgów wyborczych.

W skardze ankietowani zarzucili Bansalowi, że grozi swoim zastępcom i wydala ich za złe uczynki. „Obserwator wydatków często traktuje urzędników wyborczych zgodnie z jego rozkazami. Było kilka incydentów, w których kazał urzędnikom wypolerować buty i kupić jego rzeczy osobiste.” Zarzucili. Dodał: „Jakakolwiek niechęć władz do wykonywania jego rozkazów prowadzi do poważnych prześladowań i gróźb”.

W skardze stwierdza się ponadto, że pojazd przydzielony zespołowi nadzoru wideo został siłą zajęty przez inspektora ds. Wydatków i wykorzystany na wycieczkę rekreacyjną na Madurai. „W ubiegłą sobotę inspektor ds. Wydatków siłą zajął pojazd przydzielony do jednego z komitetów nadzoru wideo i pojechał z rodziną do Madurai (poza okręg wyborczy) w stanie Tamil Nadu. NM podszedł i złożył skargę.

Funkcjonariusze sondaży oskarżyli urzędnika o wspieranie konkretnej partii politycznej, oskarżając urzędników powołanych do pomocy Bansalowi o „mówienie źle o obecnych partiach rządzących i opozycyjnych oraz innych partiach politycznych, w tym o rządzie państwowym, co spowodowało poważne niedogodności wśród urzędników”. praca przydzielona w sposób bezstronny.

Urzędnicy sondażowi zarzucili obserwatorowi kosztów, że nie płacił za drogie produkty, w tym przyprawy, które urzędnicy zmuszeni byli mu kupować. „Od początku służby obserwator wydatków był nieugięty w pomaganiu jemu i jego rodzinie naszym kosztem. Od drogich przypraw po miękkie orzechy kokosowe, był zmuszony kupować przedmioty z naszych kieszeni. Po dziś dzień wstydzimy się tego. powiedz nie ”, zarzucili w liście.

Mówi się również, że inspektor ds. Wydatków źle postępował z urzędnikami wyborczymi z powodu niefortunnego losu, który spotkał go w hostelu dla gości. Dla obserwatora wydatków zorganizowano zakwaterowanie w dawnym Domu Gościnnym Rządu. Funkcjonariusz podobno szukał jednak luksusowego noclegu w czterogwiazdkowym hotelu w hrabstwie Tea. „Oczywiście na szczeblu wykonawczym nastąpiło opóźnienie w spełnieniu tej prośby. Wszyscy podlegli mu oficerowie byli poważnie prześladowani z powodu tej zwłoki” – głosi skarga.

W skardze funkcjonariusze dodatkowo zarzucili Obserwatorowi odmowę prowadzenia go lub interwencji na żądanie, zamiast tego nakazując im skontaktowanie się z funkcjonariuszem powracającym. „Oprócz tego rodzaju zaniedbań obserwator w każdym możliwym przypadku przygotowuje pismo do DEO (Powiatowego Oficera Wyborczego) i grozi władzom, że nas zawiesi” – zarzucali.

„Niekompetentny”, „głupi” i „bezużyteczny” to niektóre z określeń, których Observer ma używać do zwracania się do urzędników wyborczych. „Kiedyś wysoki rangą urzędnik kierujący zespołem monitorującym prawie został obsłużony przez obserwatora” – głosi skarga.

„Najbardziej nie do zniesienia jest to, że Obserwator nadal obraża język i kulturę Kerali. Lubi mówić swoim językiem ojczystym, kiedy tylko zechce. Ale jeśli zdarzy się, że ankietowani mówią lub przedstawiają dokument w swoim języku ojczystym (nie wszyscy urzędnicy biegle posługują się językiem angielskim i hindi), to jest nasz. To oficjalny język, a widz staje się wzburzony i zaczyna przeklinać, krzyczeć i nękać – narzekał.

„Wszystko to wywołało niepewność i irytację wśród władz. Jest to bardzo przygnębiające i zaczęło wpływać na fizyczną i psychiczną integralność funkcjonariuszy ”- powiedzieli funkcjonariusze, wzywając do podjęcia natychmiastowych i odpowiednich działań w tej sprawie.

Tymczasem najwyżsi urzędnicy wyborcy starają się rozwiązać sprawę polubownie przed wyborami. „Jednak urzędnicy przeprowadzający ankiety nie byli gotowi do wycofania skargi i zażądali natychmiastowych działań przeciwko Monitorowi Wydatków” – powiedział DNM źródło z Departamentu Skarbowego, zarzucając urzędnikom przeprowadzającym ankiety próbę manipulacji obserwatorem. Jego bezwzględne i niegrzeczne zachowanie.

Przeczytaj także: Media społecznościowe pomogły w pociągnięciu polityków do odpowiedzialności za ich złe komentarze

Okaż nam trochę miłości, będąc członkiem DNM i wspieraj nasz magazyn – Kliknij tutaj.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *