Pracownik Instytutu Gerontologii w Polsce – publikuje dziś książkę o starzeniu się w Wayne

Dla osób starszych w Polsce ogrody zastrzeżone to okazja do poznania ludzi, uczestniczenia w zajęciach z osobami o podobnych poglądach oraz doświadczania doświadczeń, takich jak sadzenie i zbieranie plonów.

Opublikowane przez dr Jessicę Robbins. Starzenie się narodowości we współczesnej Polsce: pamięć, relacje i osobowość (Rutgers University Press, 2021). Robbins jest adiunktem na Wayne State University, który został przypisany do Wydziału Gerontologii i Wydziału Antropologii. Książka bada, w jaki sposób niedawna koncepcja „aktywnego starzenia się” odnosi się do prozdrowotnych zachowań starzejących się Polaków, którzy przeżyli wielki wstrząs społeczny, gospodarczy i polityczny, gdy kraj przechodził od socjalizmu do kapitalizmu.

Książka zbiera wiele pozytywnych recenzji. Janet Carsten, koleżanka z British Academy i profesor antropologii na Uniwersytecie w Edynburgu, określiła ją jako „zawiłą i pięknie napisaną relację ze starzenia się we współczesnej Polsce. Robbins świeci. . . Związki pamięci, znaczenia i osobowości moralnej. „Susan Rasmussen, profesor na Uniwersytecie w Houston Odważni i sławni ludzie, Nazywane są „czytaniami obowiązkowymi”, co ma szerokie implikacje dla studiów cyklu życia i polityki związanej z wiekiem.

Opublikowane przez dr Jessicę Robbins. Starzenie się narodowości we współczesnej Polsce: pamięć, relacje i osobowość. Robbins był pod wrażeniem starszych dorosłych w Polsce po ukończeniu szkoły.

Robbins był pod wrażeniem starszych dorosłych w Polsce po ukończeniu szkoły. Jako student antropologii prowadził prace terenowe w trzech typach polskich placówek obsługujących osoby starsze: ośrodku rehabilitacji, domu opieki długoterminowej oraz „uniwersytetach” uczenia się przez całe życie, które zapewniają seniorom edukację i koncentrację fizyczną. „To jest szczyt” – powiedział Robbins. „Mogę spojrzeć na zjawisko starzenia się przez różne soczewki i porównać spostrzeżenia”.

Starsze pokolenia Polski oferują wyjątkowe studium przypadku, ponieważ przeżyły masowe zmiany polityczne. „Część osób, z którymi rozmawiałam, urodziła się przed przyjazdem do Polski. Przeżyli najazdy, katastrofy i zniszczenia II wojny światowej – sowiecka kontrola, zmiana granic, przemieszczanie się ludzi. Następnie w 1989 roku upadł państwowy socjalizm. Polska jest teraz w Unii Europejskiej. W końcu co to znaczy dobrze żyć, mieć ze sobą relacje i mieć poczucie moralnej osobowości? – zapytał Robbins.

Chociaż Polacy lubią opiekować się nimi w domu, badania Robbinsa wykazały, że relacje w obiektach konserwacyjnych mogą być bogatym źródłem połączenia. „Szczęśliwi ludzie znaleźli sposób, aby coś wnieść. Pijali kawę i herbatę, opowiadali historie, które łączyły ich życie z historią kraju. Grali, śpiewali piosenki, dzielili się jedzeniem. To zdarzało się nawet na oddziałach zajmujących się pamięcią. Odnaleziono” – powiedział.

Książka i starzejące się bieguny poprzez bliskie opisy opisują ich wartościowe, znaczące życie. W większości Robbins powiedział, że wiek odnoszący sukcesy nie jest tak naprawdę „stary”, „ten 85-latek wciąż potrafi biegać w maratonach”, a 92-letnia kobieta Nadal Mieszka sama. „Te cechy mogą maskować społeczne lęki przed uzależnieniem i śmiercią. Ale wolność to mit” – powiedział. „Osoba, którą jesteś dzisiaj, może zmienić się w chwili diagnozy lub traumy.

Zobacz szczegóły i podgląd seniorów w kraju we współczesnej Polsce Tutaj.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *