Pracownik opieki dziennej w Illinois ma pozytywny wynik testu na ospę małp, dzieci i innych potencjalnie narażonych pracowników

Pracownik opieki dziennej w Illinois ma pozytywny wynik testu na ospę małp, dzieci i innych potencjalnie narażonych pracowników

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

personel i dzieci w Przedszkole w Illinois Są oni badani pod kątem małpiej ospy po tym, jak ich pracownik uzyskał pozytywny wynik testu na tę chorobę, powiedzieli urzędnicy ds. zdrowia.

Pozytywny przypadek w przedszkolu w Rantoul w stanie Illinois był trzecim przypadkiem w hrabstwie Champaign, który skłonił personel medyczny do zbadania osób w placówce. którzy mogli zostać narażeni.

„Dorosła osoba w przedszkolu w rejonie Rantoul uzyskała pozytywny wynik testu na ospę małpią”, powiedział w piątek dr Samir Vohra, dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois. Oferuje Dzieci i inni pracownicy Obecnie są w toku i do tej pory nie znaleziono żadnych dodatkowych przypadków”.

Okręg zdrowia publicznego Champaign-Urbana (CUHD) potwierdził, że nie wykryto dalszych pozytywnych przypadków.

NOWY JORK, ILLINOIS OŚWIADCZENIE O STANU AWARYJNYM W SPRAWIE OSP

Podczas piątkowej konferencji prasowej dyrektor CUPHD Julie Pride zachęcała ludzi do regularnego mycia rąk i oferowała szczepionkę tym, którzy myśleli, że mogli być narażeni.

„Ospa małp nie przenosi się drogą powietrzną, rozprzestrzenia się głównie poprzez bliski kontakt ze skórą, ale może również rozprzestrzeniać się drogą kropelkową podczas dłuższego bliskiego kontaktu i poprzez kontakt z potencjalnie skażonymi przedmiotami, takimi jak ręczniki lub pościel” – powiedział Pride. . „To wirus, a wirusy nie rozróżniają tego, na kogo wpływają”.

„To zwykłe rzeczy, które zawsze mówimy, najważniejsze jest to, że zawsze dobrze myjesz ręce” – dodała. „Jeśli ktoś ma schorzenie, a my o tym wiemy, na naszej stronie internetowej mamy bardzo szczegółowe wytyczne, jak bezpiecznie odizolować inne osoby w domu”.

Administracja Bidena ogłasza Monkey Box stanem zagrożenia zdrowia publicznego

„Robimy każdego, kto został narażony. Więc to byłoby każde z dzieci, które potencjalnie zostałyby ujawnione, wszystkie kontakty, rodzina i każdy, kto potencjalnie zostałby narażony w tej sprawie. zaoferował szczepionkę”, Jak powiedział Pride.

W czwartek administracja Bidena ogłosiła epidemię małpiej ospy jako stan zagrożenia zdrowia publicznego.

„W świetle zmieniających się warunków w terenie ogłaszam stan zagrożenia zdrowia publicznego na #monkeyboxes” – napisał w tweecie sekretarz ds. zdrowia i opieki społecznej Xavier Becerra. „Jesteśmy gotowi przenieść naszą reakcję na wyższy poziom w walce z tym wirusem i nakłaniać każdego Amerykanina do poważnego potraktowania małpiej ospy”.

Później tego samego dnia Prezydent Joe Biden Powiedział, że będzie pracował nad zwiększeniem dystrybucji szczepionek i rozszerzeniem dostępu do testów na wirusa.

„Pozostaję zaangażowana w naszą reakcję na ospę małp: zwiększenie dystrybucji szczepionek, rozszerzenie testów, i edukacja „Dlatego ogłoszenie zagrożenia zdrowia publicznego przez wirusa ma kluczowe znaczenie dla zareagowania na tę epidemię z wymaganą pilnością” – powiedział w tweecie na Twitterze.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Ospa małp jest szczególnie rzadką chorobą, która zainfekowała ponad 6600 Amerykanów. Może powodować gorączkę, bóle ciała, dreszcze, zmęczenie i pryszcze na wielu częściach ciała i rozprzestrzeniać się poprzez długotrwały kontakt ze skórą.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.