Pracują w sytuacjach awaryjnych dla wybitnej postaci argentyńskiej reprezentacji narodowej, kto?

Alarmy w reprezentacji Argentyny zabrzmiały w ciągu ostatnich kilku godzin, kiedy dowiedział się, że jeden z jego głównych bohaterów w zdobyciu tytułu Copa America i kwalifikacji do Kataru 2022 został wysłany na operację z powodu bardzo częstej kontuzji wśród piłkarzy. który zakończył sezon.

To pomocnik Paris Saint-Germain Leandro Paredes, który w czwartek przeszedł operację z powodu ogólnego bólu, który wyzdrowieje na kilka miesięcy, co spowoduje, że wróci do gry na miesiąc czerwiec.

Paris Saint-Germain, klub prowadzący Francję, powiedział zawodnikowi, „który od kilku tygodni cierpi na bóle łonowe, dziś (czwartek) z powodzeniem wykonał swój bieg w Paryżu”. „Jego powrót do rywalizacji zaplanowano na około dwa miesiące”, czyli po 21 maja, dniu ostatniego meczu Paris Saint-Germain w Ligue 1 z Metzem.

27-letni Paredes doznał kontuzji w niedzielę przed drugą połową meczu z Lorient (5-1). Jego sezon (22 mecze, 1 gol) naznaczyły problemy z pachwiną i przywodzicielem.

Argentyński pomocnik rozegrał w tym sezonie 15 meczów ligowych z Paris Saint-Germain. W tej liczbie meczów Gaucho zostawił ślad punktacji tylko na jedną szansę.

Z reprezentacji Argentyny będą kontynuować swoją drogę, ponieważ jest to zasadnicza część schematu Lionela Scaloniego, trenera, który ma nadzieję, że cała jego drużyna będzie w 100% gotowa na mundial w Katarze.

Warto zauważyć, że Argentyna wystartuje jako jeden z faworytów do wygrania Maximum Tropical Event, który odbędzie się w listopadzie przyszłego roku. La Albiceleste jest w grupie C wraz z Meksykiem, Polską i Arabią Saudyjską.

Jest już 31 meczów, które gaucho zebrali bez porażki, co jest rekordem, który stawia ich w gronie faworytów w Katarze. „Niepokonani to bajka, zrobiliśmy dobrze, z dużą pokorą, chcąc zagrać w tej koszulce, i w końcu wszystko się dzieje” – dodał.

Argentyna zmierzy się ze swoim pierwszym wyzwaniem na mundialu w Katarze z Arabami, przeciwnikiem z dobrymi wynikami w historii. Dwa zwycięstwa i dwa remisy dają gaucho prawonożny start w Katarze.

I chociaż Argentyna nigdy nie zmierzyła się z Arabią Saudyjską w finałach Mistrzostw Świata, spotkała się cztery razy poza tym turniejem. ciekawie, Zarówno pierwsza (w 1988 r.), jak i ostatnia (w 2012 r.) zakończyła się odpowiednio remisem 2:2 i 0:0. Argentyna wygrała dwa pozostałe mecze 2-0 i 3-1.

Lionel Messi / Argentyna vs. Wenezuela/Katar 2022 Eliminacje. Zdjęcie: Getty Images

Zestawy Katar 2022

Grupa A: Katar, Holandia, Senegal, Ekwador.

Grupa B: Anglia, USA, Iran.

Grupa C: Argentyna, Meksyk, Polska, Arabia Saudyjska.

Grupa D: Francja, Dania, Tunezja, play-off 1 (Peru / Australia / Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Grupa E: Hiszpania, Niemcy, Japonia, playoff 2 (Kostaryka / Nowa Zelandia).

Grupa szósta: Belgia, Chorwacja, Maroko, Kanada.

Grupa G: Brazylia, Szwajcaria, Serbia, Kamerun.

Grupa H: Portugalia, Urugwaj, Korea Południowa, Ghana.

* Z informacją od Agence France-Presse.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.