Pracując z kamieniołomem i ugruntowując swoją pozycję jako sport integracyjny, Archery rzuca wyzwanie w Aragonii

Pracując z kamieniołomem i ugruntowując swoją pozycję jako sport integracyjny, Archery rzuca wyzwanie w Aragonii

W ostatnich latach liczba licencji federalnych na Strzelanie uprawiane w Aragonii. Obecnie regionalny ma kilka 600 sportowców Jest praktykowany w około dwudziestu klubach. Jednak z Aragońskiej Federacji Strzeleckiej (FATA) zdają sobie sprawę, że jest to wciąż nieco nieznana dyscyplina. Mimo to wyniki osiągane przez aragońskich strzelców na szczeblu krajowym są imponujące.

Większość sportowców, którzy rywalizują w łucznictwie, robi to Dwie specjalności: pokójw który gra się w najzimniejsze miesiące w roku, ponieważ jest zadaszony; I na zewnątrz Który, jak sama nazwa wskazuje, jest praktykowany na zewnątrz, od lutego do października. W ramach tego ostatniego również będzie Sfera i modalności 3D. Wraz z trwającym sezonem na świeżym powietrzu łucznictwo aragońskie naprawdę zaczyna przynosić rezultaty. Franco Rouvasa, z klubu Arqueros de Sabiñánigo, zajął pierwsze miejsce w recurve seniorów, rozegranych w pierwszej rundzie Ligi Polowej, w Navaluenga (Avila). W tym samym konkursie Marii Zaldivarz Klubu Strzeleckiego Saragossy zajęła 3 miejsce w strzelaniu z łuku tradycyjnego kobiet metodą 3D.

FATA: „Mamy młodych ludzi, zwłaszcza w Huesca, Jaca i Sabinanigo, ale brakuje nam. Ponadto jest niewielu, którzy odważą się konkurować, zwłaszcza na poziomie krajowym „

Sezon halowy również zamknięto wynikami, które federacja określiła jako „ciekawe”. Miesiąc temu było Mistrzostwa Hiszpanii i Aragonii wracają z trzema medalami. Jorge Javiera Martineza (Chavi) z Arfindén Archery School Club zdobyła złoto w łuku bloczkowym mężczyzn U-15 i U-15. w tym samym, Daniel BlaskoKolejny członek wspomnianego klubu Miasteczko Alvendenzdobył brąz. ze swojej strony, Andrea La PiedraZ tej samej drużyny zdobył złoty medal w kategorii U21 dla drużyn CC. AA. , tworząc mieszaną parę z Alex Younut, Klub Strzelecki Saragossa. „Medalów jest mniej niż w poprzednich latach, ale ciekawe jest, jak akademia młodzieżowa, choć nieliczna, jest mocna na poziomie krajowym” – podsumował regionalny.

W tym sensie głównym wyzwaniem dla umów o wolnym handlu jest eksploatacja kamieniołomu. „Mamy młodych ludzi, zwłaszcza w Huesca, Jaca i Sabinanego, ale nam brakuje. Poza tym mało jest takich, którzy odważą się rywalizować, zwłaszcza na poziomie krajowym” – wyjaśniają. Klub Arfindén Archery School również zmierza w tym kierunku i wydaje się, że wysiłek się opłacił, gdyż trzy medale zdobyte na Mistrzostwach Krajowych w Valladolid zdobyli młodzi sportowcy.

Twój szef , Florian Lavedra jasno o tym mówi: „Bez systemu młodzieżowego nie ma sportu”. Pasjonat strzelectwa prowadzi klub, a także jest trenerem. Jego córka, Andrea Lapedra, kontynuuje rodzinne hobby i osiąga wyniki. W 2021 roku został powołany przez Wybór hiszpański, po zajęciu pierwszego miejsca w krajowych eliminacjach, awansować do finałowej rundy Pucharu Europy w Bukareszcie. Tam zdobył srebro z Kevinem Ariasem z Federacji Asturii. Stamtąd pojechali do Polski, gdzie odbywały się Mistrzostwa Świata, i zajęli 13. miejsce” – wyjaśnia Florian.

Obecnie w Aragonii zrzeszonych jest około 600 osób zrzeszonych w łucznictwie
fl

Dla niego możliwość rodzinnego uprawiania tego sportu to luksus i czuje, że przekazuje go tym, którzy przychodzą do klubu uczyć się łucznictwa. „To jeden z niewielu sportów, jeśli nie jedyny, w którym cała rodzina może rywalizować w tym samym czasie, tego samego dnia, w tym samym miejscu, każdy w swojej kategorii” – zapewnia. Podmiot istnieje od 2012 roku, a jego celem jest propagowanie uprawiania tego sportu Trenował w nim od najmłodszych lat. Są też łucznicy dorośli i nie wszyscy jego członkowie, którzy mają około trzydziestu lat, biorą udział w zawodach. „Są tacy, którzy przychodzą, strzelają, uciekają i rozładowują stres. Ale też uczą się krok po kroku, bo w naszym klubie nie ma ludzi, którzy ćwiczą strzelanie wręcz” – mówi prezes.

Florian Lapedra: „To jeden z niewielu sportów, jeśli nie jedyny, w którym cała rodzina może rywalizować w tym samym czasie, tego samego dnia iw tym samym miejscu, każdy w swojej kategorii”

W ciągu tych dziesięciu lat działalności klub Arfindén, którego siedziba i obiekty znajdują się w Puebla de Alfindén, wyprzedził takich bramkarzy jak: Victor Caro lub Fernando Galli, międzynarodowy w adaptowanym łukumetodą łuku bloczkowego, za co zdobyła srebrny i brązowy medal Pucharu Europy w Novym Mesto (Czechy).

Inni aragońscy sportowcy, którzy przodują w strzelaniu, to strzelcy samoucy z Teruel Diego Guillena, specjalizujący się w gięciu krzywoliniowym; Obok Franco Rouvasal sabiñánigo, mistrzyni świata do lat 21 w stawce i ma duże szanse na awans do mistrzostw Europy, które odbędą się we wrześniu w Sicario Alto (Włochy). Z terytorium wyróżniają także jednego z władców – władców, Franciszka Jimeneza. Jest sędzią w kategorii międzynarodowej i ma duże doświadczenie. Teraz Światowa Federacja Strzelecka (International Shooting Federation) ponownie certyfikowała go jako sędziego do 2026 roku.

Wśród wszystkich tych imion imiona żeńskie są rzadkie. z tego powodu, Kolejnym wielkim wyzwaniem, przed którym stoi Aragońska Federacja Strzelecka, jest Upowszechnianie sportu wśród kobiet Podsumowując, spraw, aby był to sport totalny. W tym sensie w Aragonii trwają obecnie dwa projekty, opracowane przez kluby. jeden zadzwonił Flechas Rosas, narodowy projekt, który pracuje z kobietami z rakiem piersi z łucznictwem Jako dynamiczny środek zapobiegający lub zmniejszający obrzęk limfatyczny. Był to pierwszy klub, który wdrożył go w społeczności Strzelcy klubowi z Sabiñánigo I teraz Arviden Ma też sportowca, który praktykuje jako terapia. Z drugiej strony, Klub Almogavares z Huesca-Rozwój projektu ze strzelankami upośledzenie intelektualne.

Ci, którzy są ciekawi i chcą wiedzieć więcej o łucznictwie, Klub Arfindén odbędzie się 25 marca Dzień otwarty dla swoich obiektów, korzystając z faktu, że obchodzone są festiwale La Puebla de Alvendín (Saragossa).

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *