Prawie 90% ludzkich genów jest wymienianych w badaniach nad rakiem i to jest problem

Prawie 90% ludzkich genów jest wymienianych w badaniach nad rakiem i to jest problem

Szczegółowa analiza badań naukowych wykazała, że ​​prawie 9 na 10 ludzkich genów jest wymienianych w co najmniej jednym nowotwór– Odpowiednie badanie – i takie, w którym prawdopodobnie nie będziesz w nadchodzących latach.

To sprawia, że ​​poszukiwanie celów terapeutycznych jest bardzo trudne dla ekspertów: badania nad prawie każdym ludzkim genem i jego związkiem z rakiem mogą być uzasadnione na podstawie wcześniejszych badań, co może spowolnić poszukiwanie prawdziwych genetycznych przyczyn choroby, jak również zaangażowane przyczyny genetyczne. w innych kwestiach zdrowotnych.

Wyniki są oparte na wynikach, które zwracam PubMed Wyszukiwarka, która obejmuje dziesiątki milionów artykułów na tematy związane z naukami przyrodniczymi i biomedycznymi, niektóre z lat 50. XX wieku.

„Rak jest najczęściej badanym przedmiotem w naukach biologicznych i biomedycznych” Mikrobiolog Joao Pedro de Magalhães pisze, z Uniwersytetu w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii, który prowadził badania.

„Jednak ogromna ilość danych zebranych na temat raka oznacza, że ​​jest więcej informacji o genach związanych z rakiem niż o jakiejkolwiek innej chorobie lub procesie”.

Obecnie około 4 miliony z ponad 30 milionów publikacji w bazie PubMed dotyczy nowotworów. Porównaj to z około 350 000 wzmianek o udarach, a zrozumiesz ogrom badań na ten temat.

Chociaż prowadzenie tak wielu badań nad rakiem jest oczywiście przydatne w pracy nad leczeniem i terapią oraz lepszym zrozumieniem choroby, może również utrudnić systematyczną analizę na dużą skalę, jeśli chodzi o powiązania genetyczne.

Innymi słowy, jasny obraz genów powodujących raka może zostać utracony w morzu genów, które są związane z chorobą tylko w inny sposób.

Prace te niekoniecznie sugerują związek przyczynowy między określonymi genami a rakiem, ale oznaczają, że większość ludzkich genów była badana w kontekście raka. Może to prowadzić do stronniczości, gdy badacze decydują, co dalej badać.

„Badanie prawie każdego ludzkiego genu w oparciu o istniejącą literaturę można uzasadnić jego możliwym związkiem z rakiem” Pisma Magellana.

„Zrozumienie i korygowanie przyczyn błędów systematycznych w analizach na dużą skalę ma coraz większe znaczenie dla zwiększenia wartości spostrzeżeń i przewidywań”.

Obecnie uważa się, że rak dotyka prawie Jeden na nas dwóch W ciągu naszego życia nic nie wskazuje na spowolnienie badań nad tą chorobą – i rzeczywiście Poprzednie badania Zauważyłem, że wzrost liczby badań nad rakiem wyprzedza obecnie wszystko inne.

W końcu rak jest stosunkowo „łatwy” do badania, biorąc pod uwagę ilość danych i zasobów laboratoryjnych, takich jak dostępne ustalone linie komórkowe. Jest to również temat, który przyciąga wiele funduszy, chociaż fundusze te nie są w żaden sposób równomiernie rozdzielone na wszystkie nowotwory.

Według de Magalhães, jeśli ludzki gen nie został jeszcze powiązany z rakiem, prawdopodobnie nie został wystarczająco zbadany – to tylko kwestia czasu, zanim znajdzie się na liście.

Nie ma wątpliwości, że badania łączące geny z rakiem są niezbędne w leczeniu choroby, ale najnowszy raport ostrzega, że ​​naukowcy powinni być świadomi potencjalnych błędów w łączeniu każdej części naszego składu genetycznego z rakiem.

„W świecie naukowym, w którym wszystko i każdy gen można powiązać z rakiem, wyzwaniem jest identyfikacja głównych czynników wywołujących raka i najbardziej obiecujących celów terapeutycznych”. Pierścienie Magellana.

Wyszukiwanie zostało opublikowane w Trendy w genetyce.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *