Premier League | Everton | Kibic, który pomagał ukraińskim uchodźcom, wyrzucił rzut karny w towarzyskim meczu z Dynamem Kijów

Kibic Evertonu przyjechał do Polski, aby pomóc ludziom w ucieczce przed okropnościami wojny

Mason Holgate, prawda, świętuje z fanem Paulem Strattonem

AP

Piłka nożna zwykle zapewnia wyjątkowe chwile, które jednoczą fanów i pokazują znaczenie sportu w społeczności, na przykład podczas meczu przedsezonowego między nimi Everton podrzędny Premier League i Dynamo Kijów.

Everton uświadomił sobie altruistycznego fana

dał angielski zespół Paula Strattona Chwila, której nigdy nie zapomnisz. 44-letni pracownik gminy Liverpool często podróżował do Polska Zapewnienie zaopatrzenia i pomocy ukraińskim uchodźcom uciekającym ze swojego kraju w trakcie wojny z Rosja.

Stratton wszedł jako rezerwowy w ostatnich minutach meczu w pełnej koszulce Evertonu, aby wykonać rzut karny przeciwko drużynie ukraińskiej w Goodison Park.

Paul Stratton dostaje rzut karny dla Evertonu

Mężczyzna otrzymał instrukcje od technika Frank Lampard Bezpiecznie wymierzył karę, po czym pobiegł i świętował bramkę na najwyższych obrotach na trybunach Evertonu. Był to jednak symboliczny moment, ponieważ bramka nie została dodana do wyniku, który zakończył się wynikiem 3:0 na korzyść Toffees.

W spotkaniu wzięło udział blisko 2000 ukraińskich uchodźców, którzy osiedlili się w regionie Merseyside, a cały dochód trafi do organizacji humanitarnych, które pomagają mieszkańcom kraju cierpiącym z powodu okropności wojny z siłami Moskwy.


Przeczytaj także

agencje

Poziomy

Pokaż komentarze

Pobierz następującą zawartość…

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.