Prezes związku podał się do dymisji po tym, jak został oskarżony o napaść na tle seksualnym

Mirosław Skrzybzyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego, złożył rezygnację po tym, jak został oskarżony o napaść na tle seksualnym – Credits: NurPhoto

Polska, kraj, który szczyci się najlepszym tenisistą na świecie światowy ranking (Iga Świątek), Wstrząsnęła nią bardzo poważna sytuacja dotycząca szefa federacji tenisowej tego europejskiego kraju. Mirosław Skrzybzyński został oskarżony o molestowanie seksualne i inne akty przemocy przez różnych graczy. Polski Związek Tenisowy (PZT) powołał komisję śledczą, aw międzyczasie Skrzypczyński złożył rezygnację, którą natychmiast przyjęto.

Podczas posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Tenisowego, które odbyło się 24 listopada 2022 r., Mirosław Skrzybzyński złożył rezygnację (…) ze skutkiem natychmiastowym. Rezygnacja Skrzypczyńskiego została przyjęta jednogłośnie”.

Była (obecnie) marszałek Sejmu PZT została oskarżona przez posłankę na Sejm RP Katarzynę Kutulę o molestowanie seksualne na początku lat 90., gdy miała od 13 do 14 lat. Według kobiety ofiarami podobnego zachowania Skrzypczyńskiego, którego poseł określił mianem „seksualnego drapieżnika”, padli też inni zawodnicy.

Polka Iga Świątek, która zajęła 1. miejsce na świecie, odpowiedziała na oskarżenia o napaść seksualną na prezesa federacji swojego kraju

Polka Iga Świątek, która zajęła 1. miejsce na świecie, odpowiedziała na oskarżenia o napaść seksualną na prezesa federacji swojego kraju

Skrzypczyński był jego trenerem w klubie w północno-zachodniej Polsce. Wypowiedzi Cotulli były następstwem innych oskarżeń opublikowanych niedawno w polskiej prasie pod ochroną anonimowości. Al-Zaim, pełniący od 2017 r. urząd prezydenta republiki, odrzucił te oskarżenia, ale nadal dystansował się od swojego stanowiska.

Świątek, który hierarchicznie dominuje na światowym torze tenisowym, zabrał głos, oceniając, że „wiodące instytucje powinny dowiedzieć się, co się stało”, mając nadzieję, że „zajmą się tym”. „Obecnie jestem numerem jeden w kobiecym tenisie” – zauważył w długiej serii tweetów, wzywając także ofiary molestowania i przemocy do szukania profesjonalnej pomocy oraz publikując numery telefonicznych platform wsparcia psychologicznego.

Swatik Kto zdobył w tym sezonie tytuły Doha, Indian Wells, Miami, Stuttgart, Rzym, Roland Garros, US Open i San Diego, Powiedział, że nie był ofiarą takiego zachowania. Oprócz osobistego doświadczenia poparła decyzję Polskiego Związku Tenisowego o powołaniu niezależnej, trzyosobowej zewnętrznej komisji do zbadania „wszystkich okoliczności spraw związanych z Mirosławem Skrzybzyńskim”, która opracowała najnowsze artykuły prasowe, wywiady i reportaże. musi złożyć sprawozdanie w ciągu sześciu miesięcy.

Cottola z niepokojem przyznała się do swoich wcześniejszych doświadczeń ze Skrzypczyńskim: „Komentował dojrzałość naszych ciał, wykrzykując:„ Masz cycki! ”” Innym razem mówił, że mamy „dobre tyłki”. Pytałem chłopaków, czy chcą nas dotknąć. Skrzypczyński zaczął szukać okazji do kontaktu fizycznego: dotykania, głaskania”.

Szef PZT złożył rezygnację ze stanowiska. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej, ale to nie koniec, ale początek tej historii, która musi zakończyć się sprawiedliwością dla wielu skrzywdzonych. Mam nadzieję, że to początek zmian. Cottola napisał w swoich mediach społecznościowych: „To już nie jest opowieść o mnie”.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.