Prezydenci FIFA i Polskiej Federacji rozmawiają o współpracy

  • Pierwsze oficjalne spotkanie Infantino z prezesem PZPN Cesare Colizza

  • Odbyli owocne spotkanie w Doha przed finałem FIFA Arab Cup 2021

  • Dyskusja skupiła się na tym, jak FIFA wspiera polską piłkę nożną

Prezydent FIFA Gianni Infantino odbył swoje pierwsze oficjalne spotkanie w Doha ze swoim odpowiednikiem z PZPN Cesare Colleza, gdzie szczegółowo omówił współpracę obu organizacji na rzecz rozwoju infrastruktury i sportu w kraju. .

Kulesza został wybrany na następcę Zbigniewa Bońka na stanowisku prezydenta na początku 2021 roku, a jego spotkanie z Infantino w Katarze, w połączeniu z Pucharem Arabów FIFA, koncentrowało się na zbadaniu, w jaki sposób FIFA może wspierać drogę federacji w kierunku zrównoważonego rozwoju piłki nożnej.

Polska była gospodarzem turnieju FIFA w 2019 roku, Mistrzostw Świata FIFA U-20, które wygrali sąsiednie mistrzowie Ukrainy w Łodzi. Reprezentacja Polski mężczyzn zajęła trzecie miejsce w finałach Mistrzostw Świata FIFA w 1974 i 1982 roku, a kampania stowarzyszenia na rzecz umocnienia podstaw futbolu w Polsce wskazuje na wzrost udziału i imponujące wyniki przed sobą.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.