Prezydent Czech Milos Zeman postrzega osoby transpłciowe jako „obrzydliwe”.

Ta zawartość została wydana 28 czerwca 2021 – 11:43

(Poprawia nazwisko prezydenta Czech)

WASZYNGTON, 28 czerwca (EFE) .- Prezydent Czech Milos Zeman określił osoby transpłciowe jako „obrzydliwe”, gdy wygłaszał oświadczenia na temat niedawno zatwierdzonego prawa homoseksualnego przez sąsiedni węgierski parlament.

Węgierskie prawo zabrania rozpowszechniania wszelkich materiałów i programów edukacyjnych dla dzieci, których celem jest promowanie koncepcji homoseksualizmu, zmiany płci i abstynencji od seksu przy urodzeniu.

Ustawa spotkała się z ostrą krytyką większości członków UE, w tym Węgier.

W wywiadzie dla CNN Prima News, sieci powiązanej z amerykańską CNN, Zeman powiedział, że poważnym błędem politycznym jest ingerowanie w wewnętrzne sprawy dowolnego państwa członkowskiego Unii Europejskiej i bronił premiera Węgier Viktora Orbana.

„Nie widzę powodu, by się z nim nie zgodzić” – podkreślił – „może rozumieć ludzi takich jak homoseksualiści i lesbijki”. Ale czy wiesz, kogo nie rozumiem? Osoby transpłciowe. „

Geeman powiedział, że seks jest „z natury obrzydliwy”.

Gdy miasta na całym świecie świętowały Dzień Równości z paradami i paradami mającymi na celu zyskanie widoczności społeczności LGBTI, komentarze Zamana pojawiły się tuż po tym, co zostało zrobione w niedzielę i opublikowane w poniedziałek.

Festiwal grupy w Pradze zaplanowany jest na pierwszy tydzień sierpnia.

Według organizacji prawniczej ILGA-Europe, lokalni działacze obawiają się, że Czechy mogą pójść w ślady swoich coraz bardziej liberalnych sąsiadów, Węgier i Polski.

Zgodnie z raportem Komisji Europejskiej przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji z grudnia 2020 r. uchwalenie prawa o równych prawach małżeńskich w kraju wielokrotnie opóźniało się, a zmiana płci i antykoncepcja wymagane jako warunek oficjalnej zmiany przez obywateli Czech. EFE

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części Usług Efe jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencji EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *