Prezydent Federacji złożył rezygnację w związku z oskarżeniami o seks

Prezes Polskiego Związku Tenisowego Miroslav Scribczyński rezygnuje po oskarżeniu o wykorzystywanie seksualne – Źródło: @NurPhoto

Polska ma zaszczyt mieć najlepszą tenisistkę na świecie Światowy Ranking (Iga Świątek), Bardzo poważna sytuacja związana z szefem europejskiej federacji sportu rakietowego wstrząsa. Mirosław Skrzypczyński został oskarżony o molestowanie seksualne i inne akty przemocy ze strony różnych zawodników. Polski Związek Tenisowy (PZT) powołał komisję śledczą, aw międzyczasie Skrzypczyński złożył rezygnację, która została natychmiast przyjęta.

Podczas posiedzenia Rady Dyrektorów Polskiego Związku Tenisowego, które odbyło się 24 listopada 2022 r., Miroslav Scribczyński złożył rezygnację (…) ze skutkiem natychmiastowym. Rezygnacja Skrzypczyńskiego została przyjęta jednogłośnie” – poinformowała federacja.

Była liderka PZT, posłanka RP, Katarzyna Kodula, była wykorzystywana seksualnie na początku lat 90., kiedy miała od 13 do 14 lat. Według kobiety ofiarami podobnego zachowania Skrzypczyńskiego, którego poseł określił mianem „seksualnego drapieżnika”, padli też inni zawodnicy.

Światowy nr 1 Ika Świdek z Polski odpowiedział na zarzuty wykorzystywania seksualnego szefa federacji swojego kraju.

Światowy nr 1 Ika Świdek z Polski odpowiedział na zarzuty wykorzystywania seksualnego szefa federacji swojego kraju.

Skrzypczyński był jego trenerem w klubie w północno-zachodniej Polsce. Komentarze Kotli pojawiły się po tym, jak w polskiej prasie, pod ochroną anonimowości, pojawiły się niedawno inne zarzuty. Lider, który sprawuje urząd prezydenta od 2017 roku, zaprzeczył zarzutom, ale nadal nie pełni urzędu.

Światek, który hierarchicznie dominuje na światowym torze tenisowym, ocenił, że „wiodące organizacje muszą zdecydować, co się stało” i uważa, że ​​”oni się tym zajmą”. „Nie mogę być teraz cicho na szczycie w kobiecym tenisie” – zaznaczyła w długiej serii tweetów i wezwała ofiary nękania i przemocy do szukania profesjonalnej pomocy, publikując numery infolinii wsparcia psychologicznego.

Świątek, Zwycięzca Doha, Indian Wells, Miami, Stuttgart, Rzym, Roland Garros, US Open i San Diego w tym sezonie, Powiedział, że nie był ofiarą takiego zachowania. Poza swoim osobistym doświadczeniem poparła decyzję Polskiego Związku Tenisowego o powołaniu zewnętrznej, niezależnej komisji złożonej z trzech kobiet do zbadania wszystkich okoliczności związanych ze sprawami związanymi z Mirosławem Skrypczyńskim, który „tworzył artykuły prasowe, wywiady i ostatnie doniesienia. Komisja musi przedłożyć swoje sprawozdanie w ciągu sześciu miesięcy.”

Kotla z wielkim bólem wyznała swoje dawne doświadczenia ze Skrzypczyńskim: „Komentował dojrzałość naszego ciała, mówiąc: 'Masz piersi!’ Innym razem mówił nam, że mamy „fajne tyłki”. Pytałem chłopaków, czy chcą nas dotknąć. Skrzypczyński zaczął szukać okazji do kontaktu fizycznego: dotykał, głaskał.

„Szef PZT złożył rezygnację ze stanowiska. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej, ale to nie koniec, a początek tej historii, która musi oddać sprawiedliwość wielu ofiarom. Mam nadzieję, że to początek zmian. To już nie jest opowieść o mnie” – napisał Kotla w swoich mediach społecznościowych.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.