Prezydent Lopez Obrador gratuluje Cruz Azulowi uwolnienia „zaklęcia”

Meksyk, 30 maja (EFE): Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador pogratulował Cruz Azul w tę niedzielę, wygrywając mistrzostwa Meksyku w piłce nożnej Clausura 2021 i kończąc ponad 23-letnią suszę bez tytułu mistrzowskiego.

„Gratulacje dla Cruz Azul, ten okres się skończył” – napisał prezydent, odnosząc się do dziewiątej gwiazdy trenera Blue of Peru Juana Renoso na stadionie Santos Laguna del Uruguay: „Gratulacje dla Cruz Azul, ten okres się skończył. dom bólu innych ”. Strateg Guillermo Almada.

Lopez Obrador, który bawi się w baseball i wspiera sport swojego rządu, zasugerował, że był świadomy mitów otaczających suszę tytułów Skywalkera, które zdobył po raz ostatni zimą 1997 roku, kiedy to technik Renoso był kapitanem obrony. i kapitan.

W tę niedzielę Cruz Azul zremisował 1: 1 z Santosem, po bramce Urugwajczyka Jonathana Rodrigueza i uratował wyrównanie berła, wygrywając ostatnie 2: 1, po wygranej 1: 0 u siebie w czwartek.

Cruz Azul był kapitanem regularnego etapu, drużyną z najlepszym atakiem, najlepszą obroną i szybkością 12 kolejnych zwycięstw, co potwierdziło się w lidze z pierwszej ósemki, kiedy w ćwierćfinale wyeliminował Tolucę oraz Pachuca w półfinale i pokonał Santosa w finale.

To osiągnięcie nastąpiło sześć miesięcy po tym, jak najgorsze zniewagi, jakich doznał „La Maquena”, który w pierwszym meczu półfinałowym z Pumas wygrał 4: 0, stracił cztery gole i odpadł z turnieju otwarcia.

Według bramkarza Jose de Jesus Corona, zawodnicy upadli i potrzebują sesji, aby wyrazić swoją frustrację i zacząć od zera w styczniu z Renoso jako trenerem.

Strateg wychował drużynę, ale w lidze musiał walczyć z presją ponad 23 lat bez tytułu i ciągłym odwoływaniem się przez media do rzekomych duchów, które uniemożliwiły drużynie zwycięstwo.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *