Prezydent Polski przewodzi 35-tysięcznemu wiecowi antyrządowemu w Warszawie

Prezydent Polski przewodzi 35-tysięcznemu wiecowi antyrządowemu w Warszawie

Warszawa Ten Jowisz żył A Duży tłum jest ekstra Promowany przez Prezydenta RP Polska, Andrzeja Dudyi na rzecz tych, których opisał jako „Polityczni więźniowie”, dwóch byłych przedstawicieli partii ultrakonserwatywnej Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Prezydent określił ich aresztowanie jako „prowokację”, za którą przypisał odpowiedzialność polityczną rządom europejskim. Donalda Tuska. W środę Duda schronił obu polityków w swoim pałacu, a w czwartek wraz z żonami stawił się przed mediami. To było dramatyczne spojrzenie, podobnie jak wiele kroków Dudy Zmiana władzy. Nastąpiło to po wydarzeniach z poprzedniego dnia, kiedy to wkroczyła policja do tej samej siedziby prezydenta i aresztowała polityków, w tym byłego ministra spraw wewnętrznych. Mariusz Kamiński. Obaj weszli Więzienie W dół i według bliskich znajdują się w środku strajk głodowy. Według Dudy są to pierwsi „więźniowie polityczni” w Polsce od czasu przyjęcia przez kraj demokracji w 1989 r.


Jego sprawa to sprawa sprzed wyroku skazującego Korupcja I Nadużycie władzy Został wydany osiem lat temu, ale wszedł w życie dopiero teraz, gdy wyczerpały się wszystkie zasoby. Duda zamierza je zwolnić poprzez m.in Przepraszam. Zanim trafił do więzienia, przed więzieniem odbył się już wiec solidarnościowy i inne marsze poparcia, z których jeden wziął udział lider PiS. Jarosław Kaczyński.

W czwartek przed Sejmem zwołano kolejny wiec przeciwko Tuskowi. Zgromadziło około 35 000 osóbWedług źródeł Mayera. Aby uniknąć napięć na ulicach, Izba Reprezentantów odroczyła wszystkie posiedzenia do przyszłego tygodnia. Wśród zgromadzonego tłumu rozległy się pieśni, które kontynuowały się w kierunku rezydencji Duska, podczas gdy inne grupy udały się do więzienia.

Puls

Ultra biegi odzwierciedlają Puls Między Tuskiem a Dudą, który objął urząd jako kandydat PiS w 2015 r. Tusk został wybrany na premiera w grudniu ubiegłego roku, dwa miesiące po zwycięstwie wyborczym. Była to zmiana prezydenta, który początkowo powierzył utworzenie rządu Mateuszowi Morawieckiemu, byłemu premierowi partii BIS, mimo perspektywy braku postępu ze względu na brak poparcia parlamentu.


Tusk już zapowiadał odwrócenie kontrowersyjnej reformy sądownictwa promowanej przez PiS. Jego pierwsze kroki na stanowisku premiera obejmowały m.in Zwolnić szefów publicznego radia i telewizji oraz oficjalna agencja prasowa PAP, zdominowana przez PiS. Polski wymiar sprawiedliwości uznał nowe nominacje za nielegalne.

The Mieszkają razem Przewidywano komplikacje pomiędzy głową państwa lojalną wobec PiS a proeuropejskim obozem Duska ze względu na osobistą rywalizację pomiędzy prezydentem a szefem rządu. To jednak zależy od Tuska Fundusze europejskieZamrożone konfliktem między Brukselą a Warszawą minęło osiem lat rządów PiS.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *