Prezydent RP potwierdza, że ​​e-sport to sport

Prezydent RP potwierdza, że ​​e-sport to sport
Zaangażowany

Trzeba było to powiedzieć i zostało powiedziane

„Jeśli szachy i brydż mają komitety olimpijskie, dlaczego e-sport nie miałby mieć własnego?” – pytał między innymi Andrzej Duda, Prezydent RP. Coraz częściej słychać głosy, że e-sport należy uznać za sport, choć wielu tak nie uważa.

Niektórzy uważają, że do uznania tej dyscypliny za sport niezbędny jest wysiłek fizyczny, a w przypadku e-sportu tak się nie dzieje. Inni podkreślają, że rangę sportu nadaje współzawodnictwo i potrzeba treningu, nawet jeśli jest to tylko znajomość gry, w której się uczestniczy, np. szachów.

Komentując zawody organizowane w ramach FIFA eNations Cup, Duda wyjaśnił: „E-sport to dziedzina bardzo nowoczesna i bardzo ważne jest, abyśmy nie ignorowali młodych ludzi, którzy należą do najlepszych na świecie”. Najlepsi gracze FIFA z całego świata spotykają się w bezprecedensowej, bezpośredniej rywalizacji w sportowych grach wideo, dyscyplinie najbardziej krytykowanej ze strony tych, którzy nie wierzą, że piłkę nożną czy koszykówkę należy grać za ekranem.

Prezydent RP stwierdził także, że nie powinno być problemów z uznaniem FIFA za e-sport ze względu na „brak negatywnych aspektów”. Tym stwierdzeniem zaznaczył różnicę pomiędzy grami sportowymi a takimi jak Call of Duty czy Counter Strike: Global Offensive. Duda nie chciał wspominać o tych najnowszych grach wideo, ponieważ oferują treści, które można sklasyfikować jako brutalne.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *