Prezydent Warszawy o możliwym wyjściu UE z Polski: „Ryzyko jest realne”

Prezydent Warszawy o możliwym wyjściu UE z Polski: „Ryzyko jest realne”

Barcelona, ​​​​31 maja. (Europe Press) –

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ostrzegł przed możliwością wystąpienia jego kraju z Unii Europejskiej, uważając, że niektóre partie w koalicji rządowej podsycają klimat przeciwko europejskiemu klubowi: „Niebezpieczeństwo jest realne” .

Powiedział w środę w wywiadzie dla „El Periodico”, zebranym przez Europa Press, po odebraniu we wtorek nagrody Cercle d’Economia, wręczonej mu przez króla Filipa VI w ramach 38. Circle Meeting d’Economy.

Trzaskowski opisał Polskę jako „demokrację obleganą przez siły populistyczne, jak wiele innych miejsc”, czego dobitnym przykładem była obecność Voxa w Hiszpanii.

Jeśli chodzi o relacje między Warszawą a Barceloną, uznał działania promowane przez burmistrz Adę Kolę za kontrowersyjne, ale nie inaczej, i powiedział, że w Warszawie starają się zrobić to samo: „Podoba mi się, jak mają Barcelonę, w jaki sposób priorytetowo potraktowali transport publiczny nad samochodami”.

uchodźców ukraińskich

Polski prezydent podkreślił „tytaniczny wysiłek” polskiego społeczeństwa i administracji w przyjmowaniu ukraińskich uchodźców, choć – zgodnie z treścią tekstu – przyznał się do braków w zakresie zakwaterowania czy edukacji oraz wyraził zaniepokojenie rosnącymi cenami żywności i energii.

Zweryfikował różnice w przyjmowaniu uchodźców ukraińskich w stosunku do Syryjczyków, bo według niego wszystkie siły polityczne zgadzają się pomóc w pierwszym przypadku i uważa, że ​​różnica między tymi dwoma przypadkami „pomogła podsycić rasizm w Polsce”. .

Podobnie krytykując działania polskiego rządu, zapytany, czy mają środki na dalsze deportacje ukraińskich uchodźców, obiecał: „Cokolwiek się stanie, będziemy nadal pomagać”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *