Priyanka Chopra wezwała Polskę do wsparcia ukraińskich dzieci-uchodźców

Ta treść została opublikowana 03 sierpnia 2022 – 19:17

Organizacja Narodów Zjednoczonych, 3 sierpnia (EFE).- Indyjska aktorka Priyanka Chopra Jonas, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, odwiedziła w środę Polskę, gdzie spotkała się z rodzinami uchodźców i podkreśliła, jak ważne jest zapewnienie ich rodzinom „poczucia normalności”. .

Tłumaczka „Quantico” i żona amerykańskiego piosenkarza Nicka Jonasa w jednym z „Błękitnych Punktów” – bezpiecznych miejscach transportu dzieci i rodzin uciekających przed wojną – w największym ośrodku dla uchodźców w Warszawie (Polska) oraz placówkach edukacyjnych dla nieletnich.

„Myślę, że praca, która się tutaj odbywa, jest dziełem Boga i jestem trochę podekscytowany, ale naprawdę niesamowite jest to, że dzieci mają przynajmniej szansę na normalne życie”, mówi w filmie pokazującym pracę agencji. plany.

„Wszystkie dzieci, które spotkałam, tracą domy”, powiedziała aktorka, opisując kryzys uchodźczy na Ukrainie jako „kryzys kobiet i dzieci”, ponieważ stanowią one 90% osób wysiedlonych w wyniku inwazji rosyjskiej, która rozpoczęła się w marcu. Szczególnie doceniał starania matek.

„Są psychologami, którzy pomagają dzieciom i łagodzą ich koszmary wojenne, są nauczycielami, są wolontariuszami w „Niebieskich Punktach”. Odkładają na bok własną traumę, aby pielęgnować i chronić dzieci” – wyjaśnił Chopra.

Spośród 5,7 miliona dzieci w wieku szkolnym na Ukrainie około 2,2 miliona to uchodźcy w sąsiednich krajach i „niezbędne” jest, aby kontynuowały naukę, stwierdziła ONZ.

Działania kryzysowe w Polsce, finansowane przez UNICEF, niektóre samorządy lub organizacje pozarządowe, starają się pomóc dzieciom chodzić do szkoły i uczyć się języka polskiego, aby mogły dołączyć do nowego roku szkolnego.

Rashed Mustafa, koordynator agencji w Polsce, podkreślił, że w ciągu pięciu miesięcy powstała „rdzeń” sieci dla uchodźców, ale ostrzegł, że liczba uchodźców wzrośnie wraz z nadejściem chłodniejszych miesięcy. Więcej pomocy. EFE

nqs/fjo/pddp

(Wideo)

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.