„Problem z Moratą polega na tym, że potrzebuje wielu okazji, aby zdobyć jedną”.

Hiszpania zmierzy się dziś po południu (18:00 Z La Cartuja vs SłowacjaMecz z psem, który musisz wygrać. Nawet jeśli jego dobra passa pozwoliła mu awansować do 1/8 finału ze smutnym remisem, który nadrobił złą fazę grupową, co jest możliwe, to zwycięstwo jest priorytetem dla grupy nieprzekonujących piłkarzy. Pomimo zmierzenia się z dwoma zespołami z trzeciej i czwartej ligi europejskiej piłki nożnej, takimi jak Szwecja i Polska, Hiszpania pozostawiła gorzkie uczucia. Rozpaczy i frustracji. Ciągłe pragnienie i niezdolność, które zaostrzyły napięcie składu zespołu i pokazały wszystkie problemy strukturalne, które zespół już piętrzył przed upadkiem w mistrzostwach.

Ale co się dzieje z Hiszpanią? Czy to naprawdę zagrało tak źle? Czy van der Vaart ma rację, chociaż w swojej krytyce emanuje urazą?

Hiszpanie wycofali się do szatni po rozczarowującym remisie z Polską. (EFE)

„Hiszpania gra bardzo dobrze, ale brakuje im głębi i ostatniego podania, aby stworzyć szanse na zdobycie bramki” – wyjaśnił po drugiej stronie telefonu. Alfonso Perez, autor jednego z najbardziej krzykliwych goli reprezentacji przed złotym wiekiem: Przeciw Jugosławii na Euro 2000. Historyczny napastnik Betisu i były kolega z drużyny Luis Enrique w drużynie narodowej ujawnił wiele trudności, z jakimi zmagał się La Roja w tych dwóch meczach. Oczywiście zawsze skupiamy się na celu. „Nie mieliśmy szczęścia w dotarciu do celu. Potrzebujemy tego ugryzienia, aby osiągnąć cel, nie dotykaj zbyt mocno w poziomie i wykonaj ostatnią asystę. Wejdź głębiej i bardziej pionowo i wykorzystaj to, co generujemy”.

Były zawodnik międzynarodowy i jeden z filarów klubu sportowego Andoni Goikoetxea Popiera swoją opinię: „Hiszpania zawsze wychodzi na prowadzenie i drużyny o tym wiedzą, więc zamykają się i czekają na kontratak. Nie wykorzystuje chwili i nie kończy zabaw. Posiadanie jest nadużywane i nie szukają jednego zawodnika w drużynie, ani pozycji. „Drużyna Luisa Enrique stała się przewidywalną drużyną, która dodaje 1452 podań (zamieniając się na 10 strzałów między trzema kijami i rzutem karnym) na słupek) i gdzie nadwyżki są rzadkie (wykonał tylko 10 akcji tego typu w 180 minut) .

Pedri Gonzalez krytykuje po remisie z Polską. (Reuters)

„Reprezentacja narodowa gra dużo z boku na bok w poziomie. Konieczne jest przesuwanie przeciwnika, ale ktoś musi filtrować podania i szukać ostatniej linii. Sprowadź z Marcosem Llorente po prawej, jeśli gra w środku i z Jordi Albą po lewej… w przeciwnym wypadku… przeciwnik jest bardzo zadowolony.” Jest także byłym reprezentantem i partnerem Luis Enrique Jorge Otero.

Wszystkie portale z danymi pokazują, że Hiszpania jest jedną z drużyn, które strzeliły najwięcej goli od początku turnieju. W ten sam sposób pokazali, że brak siły w okolicy przeciwnika całkowicie ograniczył możliwości dodawania pierwszych sześciu punktów fazy grupowej. Morata, środkowy napastnik i obiekt najostrzejszej krytyki, otrzymał najwięcej ciosów od prasy i kibiców. „Chodzi o to, że Potrzebujesz wielu okazji, aby strzelić gola. To jest przeszkoda. Daje też dużo pracy i stresu i przychodzi do odbierania, ale nie uosabia możliwości. Nie chodzi tylko o obwinianie go, chodzi o wszystkich atakujących graczy. Będę na to stawiać” – zaproponowała legenda Betica.

Jorge Otero Zbiega się bez użycia siły. „Największy problem z reprezentacją narodową polega na tym, że musi stwarzać duże szanse na zdobycie bramki. To waży na charakterze Moraty, ale tak się dzieje, a nie matematyka. Kiedy masz dużo i nie przeliczasz ich, to boli ty.” Alfonso Perez trzyma rękawicę i analizuje mistrzostwo obecnego napastnika Juventusu: ”Drogie błędy, ponieważ nie trafił w kilka jasnych bramek ze Szwecją, choć nie był jedynym.

Bez żelaznej pięści i szklanej szczęki: Hiszpania jest taka a taka w obu obszarach

Albert Ortega

Goikoetxea oddaje swoje myśli w sercu hiszpańskiej ofensywy: „Morata zawsze przeżywała ciężkie chwile. Nigdy nie był jego mocną stroną w strzelaniu bramek, nie jest typową „9”, która ma gola i go zdobywa. Dzieje się tak, że teraz gra w reprezentacji, wszyscy to zauważają. Zdarzyło mu się to we wszystkich drużynach, w których brał udział, takich jak Atlético de Madrid. działa, ale Poprosił o cyfrę „9” dla bramek i nie osiągnął celów, które miał”.

Zarządzanie stresem będzie kluczowe

Czy osiągnąwszy tę skrajność, zawodnicy reprezentacji Hiszpanii mogą odizolować się od hałasu i przetrwać presję? Ci, którzy przeszli przez podobne sytuacje, zabierają głos. „Teraz jest ogromna presja. Krytyka zawsze przychodzi, bez względu na to, jak daleko jesteś od prasy lub fanów. Organizujesz konferencje prasowe i tego typu rzeczy. Na rozstrzygnięcie czeka cały kraj. Pozostaje tylko nadzieja na wygranie kolejnego meczu i uciszenie krytyki” – wyjaśnia Alfonso. Były napastnik powołuje się na swoje osobiste doświadczenia: „W moim przypadku, gdy przegapiłem okazje, Zawsze dużo o tym myślałem”.

Zdjęcie: Morata zawodzi w najczystszej okazji spotkania.  (Reuters)
Morata podsumowuje swoją wyczerpującą karierę w meczu: robi wszystko oprócz najważniejszego

Albert Ortega

Nostalgia za cukrowymi sukcesami, które skłoniły nas do wybrania od 2008 do 2014 roku analizy trucizn. Otero wie, że porównania są nienawistne: „Musimy pamiętać, że ta wspaniała drużyna narodowa nie istnieje i prawdopodobnie już jej nie zobaczymy. Villa, Puyol, Xavi, Xabi Alonso, Casillas… ich nie ma”. konto. „Znam Luisa Enrique. Wiem, że zaakceptuje tę krytykę, taką jak krytyka Van der Vaarta i Wykorzystasz to do wzmocnienia grupy. Trzyma się napięcia Moraty na liście składu… Będziesz chciał udowodnić, że się myląPozbądź się dawnej Celty de Vigo, Walencji lub Atletico.

„Gracze muszą być ponad krytyką i lepiej radzić sobie z sytuacją, zwłaszcza Morata. Pewnego dnia był bardzo spalony, ponieważ wie, że większość krytyki jest skierowana na niego. Powinien być spokojny i nie zły na świat. kluczem jest działanie i dostosowanie sytuacji” – wyjaśnia Goiko. Bez siatki bezpieczeństwa i czasu na naprawę Hiszpania zmierzy się z inną drużyną, która nadejdzie zamknięty mecz. Czekam na luz i wydobywanie oleju z usterki. Reprezentacja Słowacji będzie czekać pod osłoną spódnic swojego bramkarza. Piłka znów będzie na hiszpańskim korcie.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *