Procesory graficzne Intel Arc A770 i A750 mają już własny blok wodny

Bloki wodne EK EKWB ogłosiło swoje pierwsze bloki wodne GPU Procesor Intel Arc A770 s wspornik A750. Dzięki temu każdy użytkownik, który kupił jeden z tych procesorów graficznych, może teraz chłodzić swoją grafikę Układ chłodzenia wodą specjalny wzór.

Blok, który firma przystosowała do przejścia przez wodę, to tzw Wektor kwantowy EK², który jest kompatybilny z obydwoma modelami GPU. W przeciwieństwie do innych procesorów graficznych, w tym przypadku istnieje tylko jeden wariant i jest to okno akrylowe, które pozwala nam zobaczyć, jak chłodnica przechodzi przez obwód zaprojektowany do chłodzenia układu graficznego, VRAM i VRM GPU. Z drugiej strony mamy całkowicie aluminiową tylną płytę w kolorze czarnym, której nie może zabraknąć. Oświetlenie LED RGB.

Tak wygląda EK-Quantum Vector² dla procesorów graficznych Intel Arc A770 i A750

Zasadniczo wizualnie nie różni się od żadnego innego bloku wodnego GPU. Oczywiście, w przeciwieństwie do tego, co może się zdarzyć w innych modelach, tutaj w chwili prawdy porozmawiamy o dodawaniu Blok wodny do procesora graficznego średniej klasyCo też nie ma sensu. Z jednego powodu nie ma to sensu, ponieważ ten wykres Nie generuje dużo ciepła Lubię myśleć o chłodzeniu wodą, nie wspominając o tym swojej cenyktóry jest niebezpiecznie zbliżony do kosztu samego GPU.

Silnik chłodzący Vector² wykorzystuje płytkę 3D Plexi w celu poprawy dystrybucji przepływu i wydajności termicznej. Ten silnik chłodzący jest oparty na konstrukcji Open Split-Flow, która okazała się doskonałym rozwiązaniem dla bloków chłodzących. GPU ma niskie ograniczenia przepływu hydraulicznego, co oznacza, że ​​można go używać ze słabszymi pompami wodnymi lub pompami pracującymi z niższymi prędkościami i nadal maksymalizować wydajność, EK dołożył wszelkich starań, aby osiągnąć perfekcję symetrycznego przepływu, stosując wewnętrzną zworkę dla komponentów drugorzędnych bez poświęcania dystrybucji przepływu na rdzeniu GPU.

Wszystkie bloki wodne wykorzystują procesor graficzny Vector² Płyta miedziana o grubości 11 mm Z bezpośrednio mocowaną końcówką acetalową i solidną konstrukcją O-ring. Ta prosta konstrukcja zapewnia pewność podczas dostosowywania i konserwacji. Blok wodny Arc ma czarną anodowaną aluminiową tylną płytę i niklowaną, nieelektrolityczną mosiężną podstawę. „

Dostępność i cena

EK-Quantum Vector² dla procesorów graficznych Intel Arc A770 i A750

bloki wodne Wektor kwantowy EK² Procesory graficzne Intel Arc A770 i Intel Arc A750 trafią do sprzedaży w połowie grudnia w cenie 243,94 euro. To rozsądna cena za produkt tego typu, ale oczywiście wydaje się zbędna w przypadku GPU tego kalibru. Dla porównania, Arc A770 był widziany w cenie 369 euro (130 euro więcej niż koszt bloku). Co ciekawe, cena Intel Arc A750 nie jest rozsądna, jak się wydaje 380 euro.

W każdym razie przejście ze standardowego systemu chłodzenia powietrzem na system chłodzenia wodą nie jest tak opłacalne dla GPU w tym zakresie, że prawie zapłacisz za koszty GPU.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *