Prognozy wideo w języku hiszpańskim na godzinę 21:00 GMT

= Główne wiadomości =

W wypadku w metrze w Mexico City zginęło co najmniej dwadzieścia osób

Co najmniej kilkadziesiąt osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych w poniedziałek wieczorem, kiedy metro w Mexico City spadło z zawalonego mostu.

(Zgony w Meksyku w wyniku wypadków kolejowych w metrze – dostępne już teraz)

Burmistrz Meksyku: 23 osoby zginęły w wypadku metra

Burmistrz Meksyku Claudia Shinbaum potwierdziła 23 zgony i 79 hospitalizacji po tym, jak pociąg metra spadł z zawalonego mostu.

(1 zdjęcie ofiar śmiertelnych w Meksyku, transfery metrem – już dostępne)

Prezydent Meksyku obiecuje przeprowadzić „dokładne śledztwo” w sprawie wypadku w metrze

Meksyk: Prezydent Meksyku, Andres Manuel Lopez Obrador, zobowiązał się we wtorek do przeprowadzenia „kompleksowego dochodzenia”, przy wsparciu niezależnych międzynarodowych ekspertów, w sprawie wypadku, który wydarzył się na stacji metra w stolicy, która opuściła co najmniej 23 osoby nie żyły.

(Zgony w Meksyku w wyniku wypadków kolejowych w metrze – dostępne już teraz)

Śmiertelny wypadek w metrze w Meksyku

Meksyk: Około dwudziestu osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych w Mexico City, kiedy zawalił się most z podniesionej linii metra, która już cierpiała z powodu problemów infrastrukturalnych i operacyjnych. Zlokalizowane

(Wypadek w meksykańskim metrze – już dostępny)

Krewni ofiar zostali „zniszczeni” po wypadku w meksykańskim metrze

MEKSYK: Krewni ofiar wypadku w metrze w Meksyku powiedzieli we wtorek, że byli „zdruzgotani emocjonalnie” po zawaleniu się mostu na linii, która już cierpiała z powodu problemów z infrastrukturą, zabijając co najmniej 24 osoby.

(Zgony w Meksyku w wyniku wypadku w metrze – 22:30 GMT) Nowe wideo

= Inne aktualne wiadomości =

Organizacja Narodów Zjednoczonych potępia „nadmierne” użycie siły podczas demonstracji w Kolumbii

Bogota: Organizacja Narodów Zjednoczonych potępiła „nadmierne użycie siły” w Kolumbii przeciwko demonstracjom przeciwko reformie podatkowej, w wyniku której zginęło co najmniej 19 osób.

(Demonstracje praw człowieka ONZ w Kolumbii – już dostępne)

Kolumbijczycy potępiają przemoc podczas protestów

Bogotu: Kolumbijczycy wypowiadali się we wtorek na ulicach przeciwko przemocy protestujących i stłumieniu przez władze protestów przeciwko proponowanej przez rząd reformie podatkowej, która pozostawiła kraj martwy i ranny.

(Kolumbia, ONZ, Unia Europejska, demonstracje praw człowieka, represje podatkowe, wolność – już dostępne) Nowy film

Rząd Kolumbii potępia ataki „grup zbrojnych” podczas demonstracji

Bogotu: Minister obrony Kolumbii Diego Molano potwierdził we wtorek, że podczas demonstracji doszło do ataków zorganizowanych przez grupy przestępcze, ponieważ Organizacja Narodów Zjednoczonych, Unia Europejska i organizacje praw człowieka potępiły nieproporcjonalne użycie siły przez część władz przeciwko obserwatorzy. Stałem się gwałtowny.

(Kolumbia, Organizacja Narodów Zjednoczonych, Unia Europejska, Przemoc podczas demonstracji podatkowych – już dostępna) Nowe wideo

Wiceprezydent Harris mówi, że Stany Zjednoczone „powinny zareagować” na odwołanie sędziów w Salwadorze

Wiceprezydent USA Kamala Harris powiedziała we wtorek, że jej kraj „musi zareagować” na odwołanie sędziów w Salwadorze i że niezależność sądownictwa jest „kluczowa” dla zdrowia demokracji.

(US El Salvador Diplomacy Justice – dostępne teraz)

W brazylijskim areszcie zadźgano troje dzieci i dwoje pracowników

Rio de Janeiro: Lokalna policja ogłosiła, że ​​we wtorek troje dzieci i dwóch pracowników zostało zadźganych na śmierć przez 18-latka w żłobku w brazylijskim stanie Santa Catarina (południe).

(Śmierć edukacji w Brazylii – 22:30 GMT) Nowe wideo

Indie przekraczają 20 milionów osób zarażonych koronawirusem

New Delhi: Indie przekroczyły we wtorek 20 milionów przypadków COVID-19, według oficjalnych danych kwestionowanych przez wielu ekspertów. Sytuacja zdrowotna w kraju nadal budzi niepokój ze względu na wąskie gardło systemu opieki zdrowotnej.

(Epidemia wirusa zdrowia w Indiach – już dostępna)

Chińczycy licznie wychodzą na ulice, nie bojąc się epidemii

Pekin: Miliony lokalnych turystów przybyło do najważniejszych miejsc turystycznych w Chinach podczas pięciodniowych wakacji, które rozpoczęły się 1 maja, co wskazuje, że strach przed nowym wirusem Corona stał się już odległym wspomnieniem.

(Epidemia pandemii wirusa turystycznego w Chinach – już dostępna)

= Społeczeństwo =

Kobiety z Galapagos, ukryta moc pól i oceanów

Santa Cruz: Wyspy Galapagos są znane ze swojej wyjątkowej fauny i flory na świecie. Z drugiej strony, rolnictwo na nieprzyjaznych glebach skał magmowych i rybołówstwo rzemieślnicze to mniej znane sektory, w których praca kobiet jest konieczna.

(Ekwadorskie Stowarzyszenie Wędkarskie Galapagos, Rolniczki – już dostępne)

Polscy naukowcy odkryli ciężarną egipską mumię

Warszawa, Polska: Polscy naukowcy odkryli pierwszą w tym stanie na świecie ciężarną mumię egipską, a jej 2000-letnie szczątki prześwietlone zostały w Muzeum Narodowym w Warszawie.

(Polska, Egipt, archeologia i technologia – już dostępne) Nowe wideo

= Sport =

Jose Mourinho będzie trenerem Romy od przyszłego sezonu

Włoski klub ogłosił we wtorek, że Jose Mourinho będzie trenerem Romy, zaczynając od przyszłego sezonu z trzyletnim kontraktem.

(Włochy Fbl BY ITA ENG – już dostępne) Nowe wideo

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *