Prognozy wideo w języku hiszpańskim na godzinę 21:00 GMT

= Główne wiadomości =

W wypadku w metrze w Mexico City zginęło co najmniej dwadzieścia osób

Co najmniej kilkadziesiąt osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych w poniedziałek wieczorem, kiedy metro w Mexico City spadło z zawalonego mostu.

(Zgony w Meksyku w wyniku wypadków kolejowych w metrze – dostępne już teraz)

Burmistrz Meksyku: 23 osoby zginęły w wypadku metra

Burmistrz Meksyku Claudia Shinbaum potwierdziła 23 zgony i 79 hospitalizacji po tym, jak pociąg metra spadł z zawalonego mostu.

(1 zdjęcie ofiar śmiertelnych w Meksyku, transfery metrem – już dostępne)

Prezydent Meksyku obiecuje przeprowadzić „dokładne śledztwo” w sprawie wypadku w metrze

Meksyk: Prezydent Meksyku, Andres Manuel Lopez Obrador, zobowiązał się we wtorek do przeprowadzenia „kompleksowego dochodzenia”, przy wsparciu niezależnych międzynarodowych ekspertów, w sprawie wypadku, który wydarzył się na stacji metra w stolicy, która opuściła co najmniej 23 osoby nie żyły.

(Zgony w Meksyku w wyniku wypadków kolejowych w metrze – dostępne już teraz)

Śmiertelny wypadek w metrze w Meksyku

Meksyk: Około dwudziestu osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych w Mexico City, kiedy zawalił się most z podniesionej linii metra, która już cierpiała z powodu problemów infrastrukturalnych i operacyjnych. Zlokalizowane

(Wypadek w meksykańskim metrze – już dostępny)

Krewni ofiar zostali „zniszczeni” po wypadku w meksykańskim metrze

MEKSYK: Krewni ofiar wypadku w metrze w Meksyku powiedzieli we wtorek, że byli „zdruzgotani emocjonalnie” po zawaleniu się mostu na linii, która już cierpiała z powodu problemów z infrastrukturą, zabijając co najmniej 24 osoby.

(Zgony w Meksyku w wyniku wypadku w metrze – 22:30 GMT) Nowe wideo

= Inne aktualne wiadomości =

Organizacja Narodów Zjednoczonych potępia „nadmierne” użycie siły podczas demonstracji w Kolumbii

Bogota: Organizacja Narodów Zjednoczonych potępiła „nadmierne użycie siły” w Kolumbii przeciwko demonstracjom przeciwko reformie podatkowej, w wyniku której zginęło co najmniej 19 osób.

(Demonstracje praw człowieka ONZ w Kolumbii – już dostępne)

Kolumbijczycy potępiają przemoc podczas protestów

Bogotu: Kolumbijczycy wypowiadali się we wtorek na ulicach przeciwko przemocy protestujących i stłumieniu przez władze protestów przeciwko proponowanej przez rząd reformie podatkowej, która pozostawiła kraj martwy i ranny.

(Kolumbia, ONZ, Unia Europejska, demonstracje praw człowieka, represje podatkowe, wolność – już dostępne) Nowy film

Rząd Kolumbii potępia ataki „grup zbrojnych” podczas demonstracji

Bogotu: Minister obrony Kolumbii Diego Molano potwierdził we wtorek, że podczas demonstracji doszło do ataków zorganizowanych przez grupy przestępcze, ponieważ Organizacja Narodów Zjednoczonych, Unia Europejska i organizacje praw człowieka potępiły nieproporcjonalne użycie siły przez część władz przeciwko obserwatorzy. Stałem się gwałtowny.

(Kolumbia, Organizacja Narodów Zjednoczonych, Unia Europejska, Przemoc podczas demonstracji podatkowych – już dostępna) Nowe wideo

Wiceprezydent Harris mówi, że Stany Zjednoczone „powinny zareagować” na odwołanie sędziów w Salwadorze

Wiceprezydent USA Kamala Harris powiedziała we wtorek, że jej kraj „musi zareagować” na odwołanie sędziów w Salwadorze i że niezależność sądownictwa jest „kluczowa” dla zdrowia demokracji.

(US El Salvador Diplomacy Justice – dostępne teraz)

W brazylijskim areszcie zadźgano troje dzieci i dwoje pracowników

Rio de Janeiro: Lokalna policja ogłosiła, że ​​we wtorek troje dzieci i dwóch pracowników zostało zadźganych na śmierć przez 18-latka w żłobku w brazylijskim stanie Santa Catarina (południe).

(Śmierć edukacji w Brazylii – 22:30 GMT) Nowe wideo

Indie przekraczają 20 milionów osób zarażonych koronawirusem

New Delhi: Indie przekroczyły we wtorek 20 milionów przypadków COVID-19, według oficjalnych danych kwestionowanych przez wielu ekspertów. Sytuacja zdrowotna w kraju nadal budzi niepokój ze względu na wąskie gardło systemu opieki zdrowotnej.

(Epidemia wirusa zdrowia w Indiach – już dostępna)

Chińczycy licznie wychodzą na ulice, nie bojąc się epidemii

Pekin: Miliony lokalnych turystów przybyło do najważniejszych miejsc turystycznych w Chinach podczas pięciodniowych wakacji, które rozpoczęły się 1 maja, co wskazuje, że strach przed nowym wirusem Corona stał się już odległym wspomnieniem.

(Epidemia pandemii wirusa turystycznego w Chinach – już dostępna)

= Społeczeństwo =

Kobiety z Galapagos, ukryta moc pól i oceanów

Santa Cruz: Wyspy Galapagos są znane ze swojej wyjątkowej fauny i flory na świecie. Z drugiej strony, rolnictwo na nieprzyjaznych glebach skał magmowych i rybołówstwo rzemieślnicze to mniej znane sektory, w których praca kobiet jest konieczna.

(Ekwadorskie Stowarzyszenie Wędkarskie Galapagos, Rolniczki – już dostępne)

Polscy naukowcy odkryli ciężarną egipską mumię

Warszawa, Polska: Polscy naukowcy odkryli pierwszą w tym stanie na świecie ciężarną mumię egipską, a jej 2000-letnie szczątki prześwietlone zostały w Muzeum Narodowym w Warszawie.

(Polska, Egipt, archeologia i technologia – już dostępne) Nowe wideo

= Sport =

Jose Mourinho będzie trenerem Romy od przyszłego sezonu

Włoski klub ogłosił we wtorek, że Jose Mourinho będzie trenerem Romy, zaczynając od przyszłego sezonu z trzyletnim kontraktem.

(Włochy Fbl BY ITA ENG – już dostępne) Nowe wideo

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *